...
Реєструйся

Першу психологічну допомогу на підприємстві можуть надавати навчені працівники або штатний психолог


Фахівцем сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки управління інспекційної діяльності у Донецькій області з метою вдосконалення механізмів надання психосоціальної підтримки, розроблення навчальних програм для посадових осіб суб’єктів господарювання з питань психосоціальної підтримки пройдено курс «Перша психологічна допомога».

На курсі представлена модель РАПІД від Університету Джонса Гопкінса:

  • Рапо́рт і рефлексивне слухання;
  • Аналіз потреб;
  • Пріоритезація;
  • Інтервенція;
  • Диспозиція.

Застосовуючи цю модель, ті хто бажають допомогти, можуть забезпечити постраждалим співчутливу та сприятливу участь, покликану мінімізувати гострий дистрес й оцінити потребу в подальшій психологічній допомозі.

 

Зареєструватися на курс можна за посиланням.
Нагадуємо про важливість створення на робочому місці культури психологічної безпеки.

Посада психолога у медичному закладі: добираємо «підходящого» кандидата — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

 

Створення команди першої психологічної допомоги з працівників підприємства

Перша психологічна допомога (ППД) покликана мінімізувати наслідки гострого стресу і травми та допомогти тим, хто перебуває у кризовій ситуації, ефективно впоратися з труднощами. Тому, одним із заходів у межах плану заходів психосоціальної підтримки на робочому місці може стати створення команди ППД з-поміж працівників.

Помічники із ППД мають вміти розпізнати ранні ознаки психічних проблем, вміти надати першу психологічну допомогу й перенаправити для отримання професійної допомоги, якщо це необхідно.

Читайте також: Охорона праці: цілі програми психосоціальної підтримки на робочому місці?

З дитинства нас вчать піклуватися лише про фізичне здоров’я, проте ментальне здоров’я є нерозривним цілим зі здоров’ям фізичним і потребує турботи.

Читайте також: Емоційне і фізичне здоров’я: що робити, коли немає часу на відпочинок

Джерело: Управління Держпраці

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Ухвалена ініціатива Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців ...
У Комітеті з питань соціальної політики відбулося обговорення стану адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС
Повідомляємо, що 9 квітня 2024 року під головуванням заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту ...