Підприємці повинні дотримуватись трудових норм про переведення працівників


Трудове законодавство допускає переведення працівника на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, тільки за згодою працівника (ч. 2 ст. 32 Кодексу законів про працю, далі — КЗпП). Винятки передбачені у статті 33 КЗпП та в інших нормах, якщо такі передбачені законодавством.

Логічно постає питання: чи поширюється ця вимога на ФОП, в якого є наймані працівники? Адже про ФОП у цій нормі не згадується, а перелічені підприємство, установа, організація.

Мінсоцполітики у листі від 11 січня 2019 року № 10/0/22-19/133 зазначає: оскільки ФОП у розумінні норм КЗпП виступає роботодавцем, тоді виходить поширюється і на нього дія норм статті 32 КЗпП.

Матеріали до теми


Працівниця виїхала за межі України в березні. Їй була надана відпустка без збереження заробітної плати до закінчення воєнного стану. Чи враховується фактично використана працівницею кількість днів відпустки до 90 календарних днів: відповідь Держпраці
Ні, обмеження щодо тривалості відпустки без збереження заробітної плати встановлені Законом України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про ...
Держпраці пояснила, чи можна збільшити норму тривалості робочого часу для неповнолітніх працівників, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури
Ні, не можна. Тривалість робочого часу неповнолітніх визначена статтею 51 Кодексу законів про працю України й не може перевищувати для ...
Чи може роботодавець видати працівникам трудові книжки: відповідь Держпраці
Роботодавець може видати працівникові трудову книжку: у разі звільнення (стаття 47 Кодексу законів про працю України); ОКРЕМА ДУМКА РЕДАКЦІЇ Стаття ...