Підприємство реорганізовується. З якої дати звільнити в порядку переведення на інше підприємство працівницю, котра перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами?


КАДРОбудні. Четвер. Звільнення

Підприємство реорганізовується. З якої дати звільнити в порядку переведення на інше підприємство працівницю, котра перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами?

На нашу думку, з дати закінчення листка непрацездатності.

Законодавством України про працю не встановлено заборони звільняти працівників у зв’язку з переведенням за їхньою згодою на інше підприємство (п. 5 ст. 36 КЗпП) у період відпустки, зокрема, у зв’язку з вагітністю та пологами, але, зважаючи на сутність цієї відпустки, працівницю, на нашу думку, доцільно звільнити з дати закінчення відпустки, адже допомогу по вагітності та пологах їй, як застрахованій особі, було виплачено за весь період відпустки, так би мовити, наперед.

Крім того, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається працівниці на підставі медичного висновку (листка непрацездатності), а законодавством не передбачено його переривання (наприклад, через достроковий вихід на роботу, звільнення) та не встановлено механізму повернення коштів матеріального забезпечення Фонду соціального страхування України.

 

 

 

 

 

Матеріали до теми


Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...