...
Реєструйся

Подання відомостей до ПФУ про трудові відносини з працівником: кого це стосується?


ЗАПИТАННЯ

Чи всім страхувальникам потрібно відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2024 року № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» (далі — Постанова № 650) подавати відомості про працівників?

 

КОМЕНТАР

Відомості мають подавати:

 • органи державної влади;
 • інші державні органи;
 • органи місцевого самоврядування;
 • підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань в особливий період;
 • підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Пенсійний фонд України не має повноважень визначати перелік страхувальників, які відповідають зазначеним умовам.

 

Чи потрібно видаляти подані дані, якщо страхувальник не підпадає під умови, визначені Постановою № 650?

Дані видаляти не потрібно. Відомості про працівників, які надійшли через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, завантажуються до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та зберігаються в ньому. Такі відомості буде враховано при формуванні електронної трудової книжки працівника.

 

Куди і як звертатися в разі виникнення питань щодо подання відомостей через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України?

До територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку страхувальника:

 • через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
 • засобами поштового / електронного зв’язку – на адресу органу Фонду;
 • онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або мобільний застосунок «Пенсійний фонд». 

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

 

Як швидко оновляться дані, подані страхувальником / застрахованою особою, у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування?

У разі подання відповідно до Постанови № 650 відомостей через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, дані в реєстрі застрахованих осіб будуть оновлені впродовж доби.

У разі подання уточнюючих звітних відомостей оновлення даних реєстру застрахованих осіб буде здійснено впродовж доби після успішного опрацювання звітних відомостей.

У разі подання працівником особисто анкети для зміни даних у реєстрі застрахованих осіб, оновлення даних реєстру буде здійснено впродовж п’яти робочих днів.

 

Чи потрібно подавати скановані копії трудової книжки та інших документів про набутий трудовий стаж?

Так, якщо відповідні записи в трудовій книжці та/або документи містять дані про роботу і про призупинення / поновлення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, нагородження або заохочення за періоди до 10.06.2021 (набрання чинності Законом України від 05 лютого 2021 року № 1217 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»).

Вебінар (запис) «Уникаємо типових помилок в питаннях діловодства: вимоги, приклади з практики»

Або якщо в трудовій книжці є записи після 10.06.2021 щодо призупинення / поновлення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, нагородження або заохочення.

Відомості про трудову діяльність у вигляді сканованих копій трудової книжки та індивідуальних документів про стаж працівника подаються страхувальником за працівників або самим працівником до територіального органу Пенсійного фонду України особисто або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. Для цього на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України передбачено блок «Комунікації з ПФУ / Відомості про трудову діяльність (трудова книжка)».

 

Питання врегульовано:

 1. Законом України від 05 лютого 2021 року № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»;
 2. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року № 1084 «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі»;
 3. Порядком подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 12 березня 2021 року № 11-1.

Джерело: ПФУ

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Роботодавці можуть у режимі реального часу подавати відомості про зміни у трудових відносин на вебпорталі ПФУ
До уваги усіх роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 8 червня 2024 року: відповідно до ...
Прийняття або переведення працівника на іншу роботу: роз’яснює Держпраці
Професійна спілка залізничників і транспортних будівельників звернулася до Державної служби України з питань праці (Держпраці) за роз’ясненнями щодо укладання строкових ...
Права профспілок під час вирішення питань про звільнення працівників за ініціативою роботодавця
Значну роль у захисті трудових прав найманих працівників відіграють первинні профспілкові організації та їх виборні органи. Основні повноваження виборного органу ...