Передплати журнал

Порядок оподаткування матеріальної допомоги


Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і надається усім або більшості працівникам, то така допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати, — роз’яснюють у Головному управлінні ДПС у Сумській області.

Доходи у вигляді заробітної плати платника податку включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу і оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором — 1,5 % (підп. 170.7.3 ст. 170 Податкового кодексу України).

У випадку, якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка має разовий характер, то сума такої допомоги не включається до оподатковуваного доходу, якщо протягом звітного податкового року не перевищує суми граничного розміру доходу (у 2021 році — 3180 грн), а сума перевищення оподатковується в загальному порядку податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором — 1,5 %.

Джерело: sumy.tax.gov.ua

Матеріали до теми


Добірка онлайн-ресурсів для ВПО
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України зібрало 10 корисних платформ і ресурсів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам (далі ...