...
Реєструйся

Посадові оклади держслужбовців на 2020 рік підвищено


Нарешті це сталося і Уряд постановою КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15» від 15 січня 2020 року № 16 (далі — Постанова № 16) затвердив схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2020 році.

Ну й, звісно, все «заднім числом» — ця постанова застосовується із 1 січня 2020 року. Тож на держоргани, що уже встигли зареєструвати бюджетні фінансові зобов’язання щодо зарплати, чекає перерахунок зарплати у лютому із необхідністю доплатити суми заробітку держслужбовцям.

А тепер про найголовніше — які нові розміри посадових окладів у держслужбовців на 2020 рік?

Посадові оклади на посадах держслужби підкатегорії В3 у держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, становлять 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року. До слова, це є вимогою частини 3 статті 51 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.

Тому мінімальний посадовий оклад держслужбовця із 1 січня 2020 року становить: 2102 грн х 2 = 4204 грн. У такому розмірі його отримають спеціалісти у держорганах районного рівня.

Натоміть керівник відділу у складі департаменту, головного управління, служби, самостійного управління обласного рівня може розраховувати на оклад у 7050 грн.

Водночас спеціалісти міністерств отримуватимуть 7800 грн посадового окладу. Ще більша різниця в посадових окладах провідних спеціалістів РДА та міністерства: 4230 грн та 8500 грн відповідно.

Як бачимо, Уряд на 2020 рік вирішив відмовитися від коефіцієнтів співвідношення до мінімального розміру посадового окладу, а в схемі прописали конкретні абсолютні розміри посадових окладів держслужбовців.

Також Постановою № 16 встановлено перелік посад держслужби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці.

Матеріали до теми


Як правильно нарахувати «лікарняні» демобілізованому працівнику: ключові правила
У час, коли багато працівників повертаються з військової служби, роботодавці та бухгалтери мають справу з неабиякими викликами. Один із них ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...