Працівниця, яка має дитину віком 17 років (не є одинокою матір’ю), взяла під опіку чотирирічну дитину. Чи має вона право на додаткову соціальну відпустку?


КАДРОбудні. Середа. Категорії працівників: вагітні, особи з інвалідністю, жінки, молодь

Працівниця, яка має дитину віком 17 років (не є одинокою матір’ю), взяла під опіку чотирирічну дитину. Чи має вона право на додаткову соціальну відпустку?

Так, має.

Згідно зі статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матір інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинока матір, батько дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особа, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, один із прийомних батьків, батьків-вихователів мають право на додаткову соціальну відпустку «на дітей» тривалістю 10 календарних днів, а за наявності кількох підстав ― 17 календарних днів.

Відповідно до частини другої статті 5 Закону № 504 зазначена додаткова відпустка надається без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Отже, працівниця, яка є опікуном чотирирічної дитини, має право на додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 календарних днів.

Оскільки додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи, є соціальною відпусткою і не належить до щорічних, вона надається повної тривалості в будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу й дати народження дитини — до чи після, а в разі звільнення за всі невикористані додаткові соціальні відпустки працівникові виплачується грошова компенсація (частина перша ст. 24 Закону № 504).

 

 

 

 

Матеріали до теми


Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...