Реєструйся

Працевлаштування осіб з інвалідністю: новий проєкт постанови


Міністерство соціальної політики України розробило проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації працевлаштування осіб з інвалідністю».

Що пропонує проєкт?

  1. Затвердити Порядок надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, а також визнати такими, що втратили чинність, Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб.
  2. Унести зміни до Положення про Державну службу України з питань праці в частині зняття повноважень Держпраці зі здійснення перевірок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, з питань реєстрації у Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю та подання ними звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Роботодавець із дня виникнення в нього потреби в підборі працівників з інвалідністю та/або з дати відкриття вакансій, на які можливе працевлаштування осіб з інвалідністю, інформуватиме центр зайнятості за його місцезнаходженням.

Інформація, необхідна для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, може надаватися роботодавцем центру зайнятості в електронній (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів) або в паперовій формі (із засвідченням підписом керівника / ФОП або уповноваженої ним (нею) особи). Форма надання інформації, необхідної для організації працевлаштування особи з інвалідністю, та порядок її заповнення затвердить Міністерство економіки України.

У спецвипуску № 03 / 2022 читайте 4 розділ «Гарантії щодо умов праці та відпочинку осіб з інвалідністю».

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Матеріали до теми


Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги особам з інвалідністю
Уряд ухвалив постанову від 27 січня 2023 року № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю» (далі ...
Дещо про обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності: роз’яснення ПФУ
Ситуація Чи виключаються із розрахункового періоду, за який визначається середньоденна заробітна плата працівника для обчислення йому допомоги по тимчасовій непрацездатності, ...