Реєструйся

Працевлаштування осіб з інвалідністю: переваги для роботодавця


Поряд із законодавчими нормативами стосовно працевлаштування осіб з інвалідністю держава також заохочує роботодавців різними видами підтримки. Зокрема, це фінансова підтримка з цільовим призначенням плюс наявні пільги при оподаткуванні та оплаті праці співробітників з інвалідністю, а саме:

  • фінансова допомога, дотації та позики від держави на створення і переоснащення робочих місць для осіб з інвалідністю;
  • сплата єдиного соціального внеску за пільговою ставкою – 8,41 % (замість 22%);
  • компенсація 50 % фактичних витрат на оплату праці для осіб з інвалідністю;
  • пільгове оподаткування для громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які наймають працівників з обмеженими можливостями.

Роботодавець може розраховувати на отримання від держави дотації у розмірі до 40 мінімальних заробітних плат (станом на 1 червня 2024 року це 320 000 грн), якщо він створить спеціальне робоче місце для особи з інвалідністю, яку зареєстровано у державній службі зайнятості в якості безробітної. В цьому випадку передбачається, що на робочому місці відбудеться пристосування устаткування і технічного обладнання під людину з інвалідністю або пристосування обладнання на ділянці виробничої площі під потреби зазначеної особи.

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск

Роботодавець також може претендувати на дотацію у розмірі 100 мінімальних заробітних плат (800 000 грн станом на 1 червня 2024 року), якщо робоче місце для особи або осіб з інвалідністю створюється шляхом встановлення відповідного технічного обладнання, як основного, так і додаткового устаткування.

Фінансова допомога компаніям та фізичним особам — підприємцям, які використовують найману працю і наймають людей з інвалідністю, надається державою як на поворотній, так і безповоротній основі. Цільові позики на створення робочих місць для осіб з інвалідністю надаються державою на безвідсотковій основі.

Бюджетні кошти також виділяються і для проведення перекваліфікації та професійної реабілітації осіб з інвалідністю, а також на покриття, протягом певного періоду часу, витрат по оплаті праці такого співробітника.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Курс підвищення кваліфікації «Кадрова справа для професіонала»

Матеріали до теми


Програми професійній адаптації ветеранів з подальшим працевлаштуванням: Уряд ухвалив нову постанову
У вівторок, 9 липня, Кабінет Міністр України ухвалив важливу постанову, необхідну для забезпечення професійної адаптації ветеранів і ветеранок війни, членів ...
Стартує онлайн-програма підвищення кваліфікації та перекваліфікації для українців
Онлайн-програма підвищення кваліфікації та перекваліфікації для українців із можливістю подальшого працевлаштування розпочне роботу завдяки Happy Monday разом з міжнародною платформою ...