...
Реєструйся

Працівник звільнився з роботи під час періоду тривалої тимчасової непрацездатності. Чи оплатяться йому дні непрацездатності після звільнення?


Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам органами Пенсійного фонду з 6-го дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності.

Допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику-суміснику читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Від редакції:

Звертаємо увагу, що згідно з частиною першою статті 5 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в період дії воєнного стану» у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність. Проте працівник може звільнитися за власним бажанням або ініціювати звільнення за угодою сторін під час його тимчасової непрацездатності.

 

Писали раніше:

Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Матеріали до теми


Чи включаються до фонду оплати праці профспілкові членські внески працівників?
Членські внески працівників – членів профспілки є виключно витратами працівників платника податку, які за дорученням таких працівників автоматично перераховуються платником ...
Розрахунковий період для обчислення середньої зарплати для виплати допомоги по вагітності та пологах
Допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі на підставі листка непрацездатності, сформованого на підставі інформації про медичний висновок за період ...