Реєструйся

Працівник звільнився з роботи під час періоду тривалої тимчасової непрацездатності. Чи оплатяться йому дні непрацездатності після звільнення?


Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам органами Пенсійного фонду з 6-го дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності.

Допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику-суміснику читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Від редакції:

Звертаємо увагу, що згідно з частиною першою статті 5 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в період дії воєнного стану» у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність. Проте працівник може звільнитися за власним бажанням або ініціювати звільнення за угодою сторін під час його тимчасової непрацездатності.

 

Писали раніше:

Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Матеріали до теми


Порядок проведення роботодавцем перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО
Згідно з підпунктом 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), роботодавець платника податку на доходи фізичних ...
Робота на неповний робочий час — чи призначать субсидію: ПФУ
ЗАПИТАННЯ Чи можуть призначити субсидію нашому домогосподарству, якщо я працюю неповний робочий час?   КОМЕНТАР Субсидію може бути призначено вашому ...