...
Реєструйся

Тимчасову непрацездатність до 5 днів можна відкрити дистанційно — із симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ


На період дії воєнного стану повертається можливість пацієнтам з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ оформлювати тимчасову непрацездатність дистанційно, як це було під час пандемії.

Нагадаємо, що в цей період для мінімізації контактів була встановлена норма, що дозволяла лікарю формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність без особистого прийому, на підставі віддаленого зв’язку з пацієнтом і вказаних ним симптомів.

 

Беручи їх до уваги, лікар мав право відкрити медичний висновок про тимчасову непрацездатність («лікарняний») на період до 5 календарних днів.

Читайте також: Чи буде оплачено листок непрацездатності, якщо людина захворіла під час проходження випробувального строку?

«Відтепер норма дистанційної виписки медичних висновків про тимчасову непрацездатність  повертається і діятиме на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення. Це означає, що у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт має змогу звернутися до лікаря дистанційно за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку, а лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів», — говорить заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Читайте також: Повідомлення про виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності

Для призначення лікування лікар може також дистанційно виписати електронний рецепт. Нагадаємо, що навіть перший електронний рецепт відтепер можна отримати без особистого прийому.

При цьому ж у разі, якщо дію медвисновку про тимчасову непрацездатність потрібно буде продовжити на період понад 5 календарних днів, пацієнт обов’язково повинен буде з’явитися на особистий прийом до лікаря.

МОЗ впроваджує зміни для спрощення взаємодії пацієнта з лікарем і мінімізації проявів самолікування.

Читайте також: Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності

Джерело: МОЗ

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Матеріали до теми


Президент зареєстрував законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців-строковиків
Президент України зареєстрував у парламенті проєкт Закону про внесення змін до глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 25 березня ...
Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...