Реєструйся

Працівника призначено виконувати обов’язки керівника на час його хвороби. Чи виконує він обов’язки за своєю посадою: відповідає Держпраці


При виконанні обов’язків тимчасово відсутнього співробітника працівник поряд зі своїми обов’язками одночасно виконує обов’язки й за іншою посадою.

Згідно зі статтею 105 Кодексу законів про працю України за додаткове навантаження з виконання обов’язків тимчасово відсутнього співробітника працівнику підприємства здійснюється відповідна доплата.

Якщо наказом керівника покладено тимчасове заступництво за посадою відсутнього працівника, то працівник виконує обов’язки за іншою посадою та увільняється від виконання обов’язків за своєю посадою. На період тимчасового заступництва зазвичай установлюють доплату в розмірі різниці між посадовими окладами.

Отже, тимчасовий заступник, на відміну від виконувача обов’язків тимчасово відсутнього працівника, виконує лише чужі обов’язки, тобто на період заступництва він звільняється від виконання своєї роботи, обумовленої трудовим договором.

Замовляйте унікальне тематичне видання «Заступник чи Т.В.О. Спецвипуск № 2′ 2020» від експертів журналу «КАДРОВИК.UA».

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Матеріали до теми


Сумісництво і суміщення — особливості застосування та відмінності
Законодавством України визначено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на ...