...
Реєструйся

Про дострокове призначення пенсії за віком


З 30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15 лютого 2022 року № 2040-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства».

Законом передбачено, зокрема, можливість дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Читайте також: Вид пенсії за віком: коли призначається

Умови дострокового призначення:

– особу звільнено з роботи з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників;

– на день звільнення особи з роботи їй залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

– особа зареєструвалася у державній службі зайнятості та для неї відсутня підходяща робота;

– особа набула повний страховий стаж (чоловік – 35 років, жінка – 30 років).

Читайте також: Виправлення персональних даних в реєстрі застрахованих осіб

Також за півтора року до досягнення пенсійного віку право на пенсію мають особи, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника посаді, яку він обіймає, за станом здоров’я. Право на таку пенсію надається таким особам за наявності повного страхового стажу: у чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років. Порядок їх призначення визначить Кабінет Міністрів України.

Читайте також: Розраховуємо пенсію за віком

Джерело: ПФУ

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми