...
Реєструйся

Про розрахунок сукупного доходу домогосподарства, до складу якого входить студент


СИТУАЦІЯ

Студент навчається у закладі вищої освіти на денній формі навчання, проте стипендію не отримує. Як буде враховано його доходи під час призначення субсидії нашому домогосподарству?

 

КОМЕНТАР

У разі коли особа, яка проживає разом із батьками, протягом періоду, за який враховуються доходи для обчислення субсидії, навчалася за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, до середньомісячного сукупного доходу домогосподарства зараховується 0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи — пункт 14 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 632.

Наприклад, якщо субсидія призначається з початку опалювального сезону 2023 — 2024 років, для розрахунку враховуються доходи членів домогосподарства за I і II квартали 2023 року. Відповідно до середньомісячного сукупного доходу домогосподарства, до складу якого входить студент, при розрахунку субсидії зараховується 3 350 грн (6700* грн х 0,5) та доходи, отримані іншими членами домогосподарства.

*Розмір мінімальної заробітної плати станом на червень 2023 року – 6 700 грн (Закон України від 3 листопада 2022 року № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік»).

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Вас може зацікавити:

Джерело: ПФУ

Сервіс «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» для кадровика

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Особливості звільнення директора за угодою сторін
Дострокове припинення контракту з директором можливе в будь-який час, коли між сторонами досягнуто про це взаємної згоди. Пропозиція про припинення ...
Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...