...
Реєструйся

Внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки


 

Проект
вноситься народними депутатами України Симоненком П. М. (посв. N 169), Цибенком П. С. (посв. N 170)

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки

 

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Пункт 3 статті 175 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131 із змінами) викласти в такій редакції:
“3. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам, а також сплачено у повному розмірі пеню за період затримки виплати.
Розмір пені, що виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати встановлюється в розмірі 0,5 відсотка від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати.”.

2. Главу VII Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971, додаток N 50, ст. 375 із змінами) доповнити статтею 115 1 такого змісту:
Стаття 115 1. Виплата заробітної плати із порушенням строків
При виплаті заробітної плати із порушенням строків роботодавець здійснює компенсацію втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати та сплачує пеню працівникам.
Компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати провадиться роботодавцем відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.
Розмір пені, що виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати заробітної плати встановлюється в розмірі 0,5 відсотка від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати.”.

3. Статтю 34 Закону України “Про оплату праці” (Відомості Верховної Ради України, 1995, N 17, ст. 121 із змінами) викласти у такій редакції:
Стаття 34. Виплата заробітної плати із порушенням строків
При виплаті заробітної плати із порушенням строків працівникам провадиться компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством та сплачується пеня.
Розмір пені, що виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати заробітної плати встановлюється в розмірі 0,5 відсотка від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати.”.

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Голова Верховної Ради України

Матеріали до теми


Держслужбовці та поліцейські мають володіти англійською: прийнято відповідний проєкт закону № 9432
Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроєкт № 9432 щодо застосування англійської мови в Україні. Цей крок наближає Україну до членства ...
Більше часу для наукової діяльності: ухвалено закон про зменшення навчального навантаження на викладачів
В кінці минулого тижня Верховна Рада України ухвалила закон про підтримку наукової роботи в закладах вищої освіти. Ініціативні та інноваційні ...
Законопроєкт щодо вдосконалення порядку співвідношення між рангами державних службовців, посадових осіб та військовими званнями взято за основу
За результатами розгляду на пленарному засіданні 5 червня Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону ...