...
Реєструйся

Внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки


 

Проект
вноситься народними депутатами України Симоненком П. М. (посв. N 169), Цибенком П. С. (посв. N 170)

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки

 

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Пункт 3 статті 175 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131 із змінами) викласти в такій редакції:
“3. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам, а також сплачено у повному розмірі пеню за період затримки виплати.
Розмір пені, що виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати встановлюється в розмірі 0,5 відсотка від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати.”.

2. Главу VII Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971, додаток N 50, ст. 375 із змінами) доповнити статтею 115 1 такого змісту:
Стаття 115 1. Виплата заробітної плати із порушенням строків
При виплаті заробітної плати із порушенням строків роботодавець здійснює компенсацію втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати та сплачує пеню працівникам.
Компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати провадиться роботодавцем відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.
Розмір пені, що виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати заробітної плати встановлюється в розмірі 0,5 відсотка від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати.”.

3. Статтю 34 Закону України “Про оплату праці” (Відомості Верховної Ради України, 1995, N 17, ст. 121 із змінами) викласти у такій редакції:
Стаття 34. Виплата заробітної плати із порушенням строків
При виплаті заробітної плати із порушенням строків працівникам провадиться компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством та сплачується пеня.
Розмір пені, що виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати заробітної плати встановлюється в розмірі 0,5 відсотка від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати.”.

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Голова Верховної Ради України

Матеріали до теми


Уряд ухвалив рішення щодо врахування стажу для педагогів за кордоном
Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до ...
У жовтні 2024 року запрацює новий порядок проходження профілактичних медоглядів для деяких професій
Команда МОЗ реалізувала низку нормативних змін, спрямованих на збереження та зміцнення здоровʼя українців від самого народження. Адже держава зацікавлена в ...