Передплати журнал

Про зарахування до страхового стажу періоду отримання допомоги по безробіттю


Після звільнення у зв’язку із скороченням штату я була зареєстрована з 23.07.2001 по 27.12.2002 в центрі зайнятості як особа, що шукає роботу. 30.07.2001 отримала статус безробітної. З 21.08.2001 по 15.08.2002 отримувала допомогу по безробіттю.
Чи зараховується в страховий стаж період перебування в центрі зайнятості без отримання виплати допомоги по безробіттю з 23.07.2001 по 20.08.2001 та з 16.08.2002 по 27.12.2002?

Згідно із ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Відповідно до статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», період одержання допомоги по безробіттю зараховується до стажу роботи.

До страхового стажу буде зараховано період отримання допомоги по безробіттю з 21.08.2001 по 15.08.2002, а періоди коли така допомога не виплачувалась, до страхового стажу зараховано не буде.

ПФУ