Продаж додаткових товарів під час локдауну


На позачерговому засіданні 5 січня Кабінет Міністрів України (далі — КМУ) конкретизував перелік товарів, дозволених до продажу під час локдауну. Про це постійний представник КМУ у Верховній Раді України — народний депутат Василь Мокан повідомив телефоном в ефірі одного з українських телеканалів.

Засідання уряду 5 січня відбулося в закритому режимі й точних відомостей про нього ще нема, хоча зазвичай на Урядовому порталі заздалегідь оприлюднюється порядок денний засідання та проєкти актів, що виносяться на розгляд КМУ, до того ж урядове засідання транслюють через ютуб-канал. Цього разу зрозуміти про проведення засідання КМУ можна було лише з новин на Урядовому порталі від 5 січня, частина яких стосувалася ухвалених рішень КМУ, до того ж з’явився текст постанови КМУ «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників» від 5 січня 2021 року № 1.

Як сказав Василь Мокан, на позачерговому засіданні КМУ 5 січня рішень щодо нових дат локдауну не приймалося. За ініціативи голови Міністерства охорони здоров’я України (далі — МОЗ) Максима Степанова було конкретизовано перелік товарів, які можуть підпадати під заборону продажу на час локдауну. Нардеп зазначив: «Під час локдауну можна буде без проблем придбати товари першої необхідності. Це продукти харчування, лікарські засоби, засоби гігієни, засоби зв’язку, вироби медичного призначення, корми для тварин, насіння рослин. Всі інші товари — це у формі доставки або на виніс, у формі інтернет-замовлень». За словами В. Мокана, додано можливість продажу побутової хімії і друкованої преси. Ці товари МОЗ додав до списку товарів, які можна буде придбати. Також МОЗ має озвучити перелік дозволів та заборон перед локдауном.

Безумовно, дозвіл на придбання побутової хімії та друкованої преси знімає частину питань до організації торговельного процесу під час локдауну, але не вирішує усіх питань, які постали перед Урядом за останню добу. Приміром, щодо лампочок, автозапчастин, шкарпеток, батарейок, дитячих товарів та товарів для навчання тощо. Мешканці столиці та великих міст, принаймні теоретично, у період локдауну можуть замовити собі це дистанційно, однак у невеликих містечках і селах це може бути серйозною проблемою. Або ж заборона виявиться недієвою і підприємці продовжать торгувати відповідними товарами не дистанційно, наражаючись на небезпеку штрафів.

Водночас супермаркети та магазини, які можуть працювати під час локдауну, досі не отримали чіткого алгоритму своїх дій щодо товарів, якими не можна торгувати «напряму» під час локдауну: або ці товари взагалі не повинні виставлятися, або покупців обмежувати в доступі до них у торгових залах, або ж заблокувати можливість оплати за них.

Матеріали до теми


Робота за сумісництвом, якщо на основному місці роботи оформлено простій
Чи можна працевлаштуватися на роботу за сумісництвом як ВПО, якщо на основному місці роботи працівникові оформлено простій? Чи може він ...
Чи потрібна атестація за умовами праці на робочих місцях, на яких тимчасово ніхто не працює?
На підприємстві припинена робота деяких структурних підрозділів. Чи потрібно в такому випадку проводити атестацію за умовами праці на робочих місцях, ...
Працівник виїхав за кордон із населеного пункту, де не ведуться бойові дії: як діяти роботодавцю?
У Державній службі України з питань праці роз’яснили, чи потрібно роботодавцю запроваджувати простій, коли працівник без попередження залишив робоче місце ...