Зміни у порядку подання страхувальниками Звіту з ЄСВ


Офіс великих платників податків Державної податкової служби повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 5 листопада 2020 року № 670 затвердило зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — Наказ), зокрема, уточнено порядок подання страхувальниками Звіту з ЄСВ.

Нормами Наказу визначено, що у разі припинення або зняття з обліку в податкових органах страхувальник зобов’язаний подати Звіт за останній звітний період до дня державної реєстрації припинення, у якому:

— здійснено державну реєстрацію припинення страхувальника або державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

— припинено незалежну професійну діяльність згідно з даними реєстру страхувальників;

— платник втратив статус члена фермерського господарства, набув статусу особи, яка підлягає страхуванню на інших підставах, звільнений від сплати ЄСВ відповідно до частини 4 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI.

В інших випадках страхувальники, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 13 травня 2003 року № 755-IV, зобов’язані подати Звіт до дня подання заяви в податкові органи про зняття з обліку платника ЄСВ, в якому подано заяву до податкових органів про зняття з обліку платника ЄСВ.

Разом зі Звітом за останній звітний період страхувальники зобов’язані подати звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.

Наказ набуває чинності з 1 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Нагадаємо, що Звіт до податкових органів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в податкових органах в один із таких способів:

— засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;

— на паперових носіях, завірений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

— на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти;

— надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти.

У разі надсилання Звіту поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу доходів і зборів не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання Звіту.

Матеріали до теми


Звільнення працівників дистанційно: чи законно це
Враховуючи зміни у Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», що за новації відбулися у питаннях звільнення? Звільнення, ...