Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки освіти та науки України відзначає, що педагогічним працівникам галузі освіти встановлюють, окрім посадових окладів (тарифних ставок), інші види доплат та надбавок.
- Надбавка за стаж педагогічної роботи у таких розмірах:
- понад 3 роки — 10 %,
- понад 10 років — 20 %,
- понад 20 років — 30 % посадового окладу (ставки зарплати) відповідно до постанови КМУ від 31 січня 2001 року № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України “Про освіту”, частини першої статті 25 Закону України “Про загальну середню освіту”, частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України “Про позашкільну освіту”;
- Надбавка за престижність педагогічної праці — у граничному розмірі 30 % посадового окладу (ставки зарплати) (постанова КМУ від 23 березня 2011 року № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування»).
- Доплата за успішне проходження сертифікації — в розмірі 20 % посадового окладу (ставки зарплати) протягом дії сертифікату (постанова КМУ від 19 лютого 2020 року № 113 «Про встановлення доплати педагогічним працівникам за успішне проходження сертифікації»).
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
- Постановою КМУ від 28 грудня 2021 року № 1391 «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти» передбачені зокрема такі види доплат:
- Доплата за класне керівництво:
— у 1-4 класах — в розмірі 20 %,
— у 5-11 класах — в розмірі 25 % посадових окладів (ставок зарплати);
- Доплата за перевірку письмових робіт:
— з математики — 15 %,
— з мови і літератури — 20 %,
— іноземної мови, технічної механіки (конструювання) та креслення — 10 % посадових окладів (ставок зарплати), залежно від навчального навантаження;
— у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти — 15 % ставки заробітної плати, незалежно від навчального навантаження.
Вебінар «Трудовий договір vs цивільно-правовий договір»
Формат: запис • Дата проведення: 26 вересня 2022 року
- Доплата за завідування навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками — 10-15 %, за завідування майстернями, кабінетами інформатики — 15-20 % посадових окладів (ставок зарплати).
- Доплата за роботу в інклюзивних класах (групах) — 20 % посадового окладу (ставки зарплати) за години роботи в цих класах.
- Доплата за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів — 10-40 % посадового окладу (ставки заробітної плати), залежно від кількості класів.
- Доплата за обслуговування комп’ютерної техніки у закладах освіти, в яких створені кабінети інформатики — 10-15 % (ставки зарплати) тощо.
Журнали реєстрації — зручні реєстраційні форми для ведення кадрового діловодства
Замовити: 0 (800) 219-977
Окрім цього, цією постановою передбачені підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за роботу в певних типах закладів освіти, а також за педагогічні та інші звання. Це зокрема:
- підвищення посадового окладу за педагогічні звання «вчитель-методист», «викладач-методист», «вихователь-методист», «майстер виробничого навчання I категорії» — на 15 %;
- підвищення посадового окладу (ставки зарплати) за педагогічні звання «старший вчитель», «старший викладач», «старший вихователь», «керівник гуртка — методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «старший вожатий-методист», «майстер виробничого навчання II категорії» — на 10 %, тощо.
Микола Кирильчук, провідний бухгалтер-експерт “Бухгалтер.UA”
Джерело: БУХГАЛТЕР.UA