Реєструйся

Проєкт «єВідрядження»: для кого створений і що передбачає


Міністерство економіки України й Міністерство цифрової трансформації України розробили експериментальний проєкт «єВідрядження», мета якого — покращити мобільність бізнесу шляхом надання дозволу на короткострокове відрядження підприємців і їхніх працівників (не більше ніж 10 осіб) за кордон до семи днів із внесенням застави (гарантованого платежу) 200 тис. грн. Механізм «єВідрядження» буде доступний користувачам через портал «Дія» з 1 вересня.

Послугою «єВідрядження» зможуть скористатися ФОПи або юридичні особи приватної форми власності, які відповідають таким критеріям:

  • своєчасно подали податкову звітність;
  • не мають заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • виплачують середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше ніж 20 тис. грн.

За умовами проєкту у відрядження за кордон матимуть можливість виїхати не більше ніж 10 % від загальної кількості працівників, але не більше ніж 10 осіб. Попередньо підприємець повинен унести 200 тис. грн застави на власний ескроу-рахунок в Ощадбанку. Ці гроші йому повернуть після того, як особа, що була у відрядженні, повернеться до України.

У разі порушення умов відрядження застава буде перерахована на потреби Міністерства оборони України, підприємство не зможе оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже чинні будуть скасовані.

«Сьогодні український бізнес потребує розширення можливостей ділової активності за кордоном. Від цього залежить ефективність економіки й темпи її відновлення. Діюча система дозволів на виїзд військовозобов’язаних з України не в повній мірі враховує потреби підприємців і тому потребує модернізації. Проєкт «єВідрядження» дозволить швидко отримати дозвіл на перетин кордону й одночасно встановить необхідні запобіжники для повернення людини до України. Важливо, що в процесі його реалізації ми мінімізуємо суб’єктивні та корупційні фактори. Оформлення дозволу буде здійснюватися через «Дію», яка автоматично підтягне та перевірить необхідні дані. Очікуємо, що вже незабаром після схвалення Урядом «єВідрядження» запрацює, і ми отримаємо швидкий позитивний ефект від його роботи», — повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Джерело: Урядовий портал

Вебінар «Відпустки та робочий час працівників різних категорій підприємств»

Матеріали до теми


Захист систем електронного документообігу: юридичні й технічні моменти
У СТАТТІ: Що таке електронний документ з точки зору законодавства Надання сервісів електронного документообігу регламентоване законодавством Основні загрози безпеки СЕД ...