...
Реєструйся

Робота за сумісництвом: роз’яснення ДПС


Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Згідно з частиною другою статті 21 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Це дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, додатково укладати трудові договори (угоди) за сумісництвом.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

 

Оплата праці за сумісництвом

Оплата праці за сумісництвом регулюється КЗпП. Згідно зі статтею 102-1 КЗпП та статтею 19 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи.

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

! Зверніть увагу, що особа не може виконувати свої трудові обов’язки одночасно (в одні й ті ж години) за основним місцем роботи і місцем роботи за сумісництвом.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ДПС

Сумісництво: новітні реалії. Спецвипуск № 1, 2023

Матеріали до теми


Сумісникам згодом повернуть право на оплату тимчасової непрацездатності
Питання оплати листків непрацездатності для працівників, які працюють за сумісництвом, зазнало значних змін протягом останніх років. З 1 січня 2023 ...
Суміщення та сумісництво: що потрібно знати публічним службовцям
Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснило публічним службовцям питання щодо суміщення та сумісництва. Публічна служба передбачає низку обмежень, зокрема ...