...
Реєструйся

Скільки днів може тривати відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами під час карантину та воєнного стану


Мінекономіки у листі від 26 вересня 2023 року № 4706-05/51644-07 у межах своєї компетенції надало роз’яснення про особливості надання відпустки без збереження заробітної плати на період карантину та воєнного стану.

Відпустка без збереження зарплати згідно зі статтею 26 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) за сімейними обставинами та з інших причин за домовленістю між працівником та роботодавцем може тривати не більше 15 календарних днів на рік.

Читайте також: Чи зараховується період простою до стажу для надання щорічної додаткової відпустки?

У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України від 6 квітня 2000 року № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб» термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою статті 26 Закону № 504.

Комплект «Графік відпусток на 2023 рік»
Замовити • Для довідок: 067-317-5886

Водночас, відповідно до частини третьої статті 12 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», під час дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати  за сімейними обставинами без 15-денного обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону № 504.

Аудит з питань військового обліку — комплексний аналіз кадрової документації та перевірка її відповідності вимогам законодавства

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Щорічні відпустки: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023

Матеріали до теми


Графік відпусток має бути на підприємстві незалежно від чисельності працівників: інспекція Держпраці
Cкладання графіка відпусток встановлено для всіх роботодавців, незалежно від чисельності працівників, — Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР ...