Реєструйся

Робота за сумісництвом в іншого роботодавця під час «декретної» відпустки


ЗАПИТАННЯ

Чи може працівниця, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, приступити до роботи в іншого роботодавця уклавши трудовий договір за сумісництвом?

 

ВІДПОВІДЬ

Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу як з одним, так і з декількома роботодавцями.

Відповідно до статті 1021 КЗпП, сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Отже, працівниця, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може укласти трудовий договір на умовах сумісництва з іншим роботодавцем. При цьому слід врахувати, що працівниця на роботі за сумісництвом також має право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 

Вам може сподобатися:

 

Джерело: Центральний регіон інспекційної діяльності у Дніпропетровській області

Матеріали до теми


Ознайомлення з документами, що стосуються трудових відносин
У період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, ...
Що слід пам’ятати особам з інвалідністю при працевлаштуванні?
В Україні особи з інвалідністю володіють усією повнотою соціально-економічних прав і свобод, закріплених Конституцією нашої держави та іншими законодавчими актами. ...