...
Реєструйся

Роботодавці не могли завчасно повідомляти про скорочення робочого часу через карантин — Держпраці


Держпраці спільно із Державним центром зайнятості погоджуються, що чинним законодавством про працю не визначена процедура зупинення (скорочення) діяльності через карантин. Тому у зв’язку з цим до неї не може застосовуватися порядок запровадження зміни істотних умов праці, передбачений ст. 32 Кодексу законів про працю ( далі — КЗпП).

До того ж зупинення (скорочення) діяльності суб’єктів господарювання у зв’язку із карантином, не є простоєм, визначеним ст. 34 КЗпП.

Зупиняли (скорочували) діяльність за наказом власника або уповноваженого ним органу за наявності умов, передбачених постановою КМУ, якою запроваджували карантин.

Відповідні тези озвучені у листі від 8 травня 2020 року № 3171/1/3.1-20, № 33/12/2213-20, який пов’язаний із призначенням працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Підстава для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину – втрата застрахованими особами зарплати або її частини внаслідок вимушеного часткового або повного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через карантин (п. 3 Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою від 22 квітня 2020 року  № 306).

У свою чергу Мінекономіки пояснило одну із умов отримання допомоги по частковому безробіттю.

Однак через брак коштів допомогу по частковому безробіттю можуть припинити виплачувати після 31 серпня.

Матеріали до теми


Відповідь ПФУ на запит редакції щодо відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років та страхового стажу
Нещодавно головна редакторка журналу «КАДРОВИК.UA» звернулася із запитом до Пенсійного фонду України (ПФУ) щодо надання детальних роз’яснень про те, чи ...
Відпустка перервалась через лікарняний: як це впливає на зарплату і страхові виплати
Якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, він все одно має право на отримання лікарняних. Такі виплати починаються з шостого ...
Гіг-спеціалісти й добровільно застраховані: Мінсоцполітики пропонує нові правила для страхових виплат
До 23 квітня 2025 року триває громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів щодо змін у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. ...