Роботодавці не могли завчасно повідомляти про скорочення робочого часу через карантин — Держпраці


Держпраці спільно із Державним центром зайнятості погоджуються, що чинним законодавством про працю не визначена процедура зупинення (скорочення) діяльності через карантин. Тому у зв’язку з цим до неї не може застосовуватися порядок запровадження зміни істотних умов праці, передбачений ст. 32 Кодексу законів про працю ( далі — КЗпП).

До того ж зупинення (скорочення) діяльності суб’єктів господарювання у зв’язку із карантином, не є простоєм, визначеним ст. 34 КЗпП.

Зупиняли (скорочували) діяльність за наказом власника або уповноваженого ним органу за наявності умов, передбачених постановою КМУ, якою запроваджували карантин.

Відповідні тези озвучені у листі від 8 травня 2020 року № 3171/1/3.1-20, № 33/12/2213-20, який пов’язаний із призначенням працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Підстава для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину – втрата застрахованими особами зарплати або її частини внаслідок вимушеного часткового або повного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через карантин (п. 3 Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою від 22 квітня 2020 року  № 306).

У свою чергу Мінекономіки пояснило одну із умов отримання допомоги по частковому безробіттю.

Однак через брак коштів допомогу по частковому безробіттю можуть припинити виплачувати після 31 серпня.

Матеріали до теми


Військовий стан та пільговий стаж роботи для працівників
Чи зараховується пільговий стаж роботи для працівників у разі неритмічної роботи підприємства чи організації в умовах військового стану? Так, пільговий ...
Роботодавцям розширено програму допомоги по частковому безробіттю
Починаючи із 7 травня 2022 року діє Закон України від 21.04.2022 р. № 2220-ІХ, який спрощує процедури реєстрації безробітних та надання ...