Роботодавці, чий бізнес постраждав через війну, можуть отримати компенсацію


Роботодавці мають можливість отримати компенсацію за збитки підприємствам внаслідок російської агресії, — про це повідомляється на сайті Федерації роботодавців України.

Офіс Генерального прокурора України ініціює перед органами досудового розслідування порушення кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів з боку Російської Федерації, з наступним залученням вітчизняних судів, а також міжнародних інституцій, зокрема, Міжнародного кримінального суду, Міжнародного суду ООН, Європейського суду з прав людини.

Кінцевим результатом розслідуванням цих проваджень має стати притягнення РФ до відповідальності у судовому порядку, у тому числі у вигляді компенсації за причинені збитки. На наше глибоке переконання, ці кримінальні провадження мають стосуватися не тільки злочинів проти людяності, а й проти власності українських підприємств. Адже внаслідок воєнних дій зруйновано не тільки їхню промислову базу, а й втрачено людські життя, не говорячи вже про ліквідацію робочих місць, порушену інфраструктуру, збитки для бюджетів тощо.

Федерація роботодавців України з самого початку російської агресії тісно співпрацює з Офісом Генерального прокурора України з питань захисту українського бізнесу, постраждалого під час війни. Як повідомили ФРУ в Офісі Генпрокурора, роботодавцям, чиї підприємства постраждали внаслідок російської агресії, необхідно звернутися за адресою: warcrimes.gov.ua зі зверненням до Генерального прокурора Венедиктової Ірини Валентинівні з проханням ініціювати кримінальне провадження по факту російської агресії проти підприємства.

У зверненні слід обов’язково вказати:

  • масштаби руйнування промислової бази;
  • кількість втрачених робочих місць;
  • суму втрачених інвестицій у виробництво та сплачених податків і зборів у бюджети за звітний період.

Прохання також дублювати ці звернення на fru@fru.org.ua та vachaev1959@gmail.com

Джерело: ФРУ

 

Нова послуга для підприємств у період кризи та нестандартних ситуацій «Кадровий супровід для підприємства та кадровика» — чудова альтернатива дорогим юридичним консультаціям чи відвідуванню тематичних семінарів. Отримайте можливість мати надійну підтримку для бізнесу за доступні гроші!

Матеріали до теми


Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» у смартфонах та планшетах
Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та ...
Оформлення лікарняних для переселенців за кордоном: спрощення процедури
МОЗ спростило оформлення лікарняних для переселенців за кордоном, які стали тимчасово непрацездатними. Йдеться про такі категорії непрацездатності: захворювання або травма ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...