У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 12030 «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні».
Проєкт розроблений з метою створення цілісного, окремого законодавчого акту, який спираючись на принципи ВООЗ та Європейського Союзу, а також на основі неухильного дотримання прав людини, принципу орієнтованості на людину, міжсекторальності та біопсихосоціальної моделі унормує систему охорони психічного здоров’я в Україні.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
Проєктом пропонується внести зміни до таких законодавчих актів України:
- Кодексу законів про працю України.
Статтю 158 КЗпП «Обов’язок роботодавця щодо полегшення і оздоровлення умов праці працівників» доповнять частинами:- Роботодавець створює службу охорони психічного здоров’я в порядку, визначеному законодавством.
- Кожен роботодавець має розробити та затвердити політику або план захисту та зміцнення психічного здоров’я на робочому місці.
Читайте також: Психологічна стійкість на робочому місці: як підтримувати
- Закону України «Про охорону праці».
Закон доповнять, зокрема, новою Статтею 151 «Служба охорони психічного здоров’я»:- Роботодавець з кількістю найманих працівників 50 і більше осіб створює службу охорони психічного здоров’я.
- На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони психічного здоров’я можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.
- На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби психічного здоров’я можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.
- Функції та повноваження охорони психічного здоров’я, її типове положення про неї затверджуються Кабінетом Міністрів України.
- Основ законодавства України про охорону здоров’я.
- Закону України «Про соціальні послуги».
Читайте також: Сектор психосоціальної підтримки інформує, як керівнику підтримати працівників
У разі прийняття закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через один рік після дня його опублікування.
Джерело: КАДРИ.UA