Передплати журнал

Щодо зарахування до стажу державної служби часу проходження служби в поліції


12 серпня 2021 року за № 137-р/з Національне агентство України з питань державної служби (далі — НАДС) надало роз’яснення щодо зарахування до стажу державної служби часу проходження служби в поліції.

Відповідно до частини третьої статті 13 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII(далі — Закон № 889) НАДС надає роз’яснення щодо застосування законодавства з питань державної служби.

Стаж державної служби обчислюється відповідно до статті 46 Закону № 889-VIII та Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України віл 25 березня 2016 року № 229 (далі — Порядок № 229).

Частиною першою статті 46 Закону № 889 визначено, що стаж державної служби дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додатковоїоплачуваної відпустки.

Відповідно до пункту 7 частини другої статті 46 Закону № 889 та пункту 4 Порядку № 229 до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання .

Крім того, пунктом 8 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом № 889 обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Отже, стаж державної служби за періоди роботи до 01 травня 2016 року обчислюється відповідно до законодавства, яке діяло раніше.

Стаж державної служби до набрання чинності Законом № 889-VIII обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283 (далі — Порядок № 283), додатку до нього та інших нормативно-правових актів.

Порядком № 283 не було передбачено зарахування до стажу державної служби часу служби в поліції.

Водночас відповідно до статті 59 Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року № 580-VIII (далі — Закон № 580), який набрав чинності 7 листопада 2015 року, служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Статтею 13 Закону № 580-VIII передбачено, що систему поліції складають:

1) центральний орган управління поліцією;

2) територіальні органи поліції.

Згідно зі статтею 15 Закону 580-VIII територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції та коштів, визначених на її утримання.

Статтею 17 Закону № 580-VIII встановлено, що поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Статтею 80 Закону № 580-VIII установлені види спеціальних звань поліцейських.

Враховуючи викладене, періоди служби в поліції з 7 листопада 2015 року зараховуються до стажу державної служби, що дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.

Окремо повідомляємо, що роз’яснення міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише інформаційний характер i не встановлюють правових норм.

Джерело: за матеріалами НАДС

Матеріали до теми


Надання додаткової оплачуваної відпустки за час простою державного службовця та/або за час перебування у відпустці без збереження заробітної плати: роз’яснення НАДС
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» ...
Проєкт наказу щодо виправлення помилок у листках непрацездатності
На сайті профспілок опубліковано проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального страхування України «Про ...