ЗАПИТАННЯ
Що робити в разі мобілізації працівника, якщо він не встиг написати заяву про звільнення? Чи варто його звільняти, якщо так, то за якою статтею?
ВІДПОВІДЬ
Звільнити мобілізованого працівника з ініціативи роботодавця не можна, оскільки згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівником на час мобілізації зберігаються місце роботи та посада. Працівник може звільнитися виключно за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або за угодою сторін (ч. 1 ст. 36 КЗпП). І для цього він має подати заяву.
Читайте також: Які документи подавати до ТЦК при прийнятті раніше заброньованого працівника?
У разі мобілізації працівника роботодавець має оформити наказ на звільнення від роботи у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації на підставі повістки (довідки, витягу з наказу тощо).
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Якщо для підтвердження факту мобілізації працівник не може особисто надати документи, він може зробити це, надіславши фото документа через месенджер чи електронну пошту.
Відображати в табелі обліку робочого часу проходження працівником служби потрібно літерним кодом «ІН» або цифровим кодом 22 (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних і громадських обов’язків, допризовна підготовка, військові збори, донорські, відгул тощо)).
Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.
Джерело: ProPodatki