Вимога до працівника щодо відрядження без виплати коштів на відрядження є порушенням законодавства про працю.
Законодавче обґрунтування:
Згідно зі статтею 121 КЗпП працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями.
Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Практична необхідність:
Відрядження часто пов’язані з непередбачуваними витратами. Без авансу працівник може опинитися у скрутному фінансовому становищі, що негативно вплине на виконання службових обов’язків. Видача авансу забезпечує працівнику можливість своєчасно оплатити необхідні витрати, як-от проїзд, проживання та харчування.
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Роз’яснення Мінсоцполітики:
У листі Мінсоцполітики від 7 грудня 2013 року № 998/13/155-13 йдеться про те, що відправлення працівника у відрядження без авансу є порушенням трудового законодавства.
Водночас цілком можлива ситуація, коли працівнику не вистачає виданих роботодавцем на відрядження коштів і він отримує компенсацію у повному обсязі після повернення.