...
Реєструйся

Щодо норм тривалості робочого часу згідно із законодавством про працю


Одна з організацій для окремої категорії працівників хоче ввести такий режим роботи: з понеділка по четвер — з 09:00 до 17:45 (робота — 8 годин 15 хвилин і 30 хвилин перерва), п’ятниця — з 09:00 до 16:30 (7 годин роботи, 30 хвилин перерва).

Головною умовою дотримання норми тривалості робочого часу згідно зі статтею 50 Кодексу законів про працю України є дотримання тривалості 40 годин на тиждень, як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

У жодному нормативно-правовому акті не зазначено, що тривалість роботи на день має дорівнювати саме 8 годинам.

Так, у багатьох організаціях застосовують, наприклад, обідню перерву тривалістю 45 хвилин. Робочий день у такому випадку з понеділка по четвер дорівнює 8 годинам 15 хвилинам, проте у п’ятницю це дає можливість встановити робочий день тривалістю 7 годин. Норма тривалості робочого часу при цьому за тиждень дорівнює 8 годинам.

Варто зазначити, що місячна тривалість робочого часу розраховується, виходячи з розрахунку 40-годинного робочого тижня. Але для підприємств з шестиденним і п’ятиденним робочим тижнем вона буде відрізнятися тривалістю, хоча це не буде вважатися понаднормовою працею.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Отже, у даному випадку розраховується норма тривалості робочого часу на місяць, виходячи з режиму роботи і норми 40 годин на тиждень. У табелі потрібно зазначати «8-15» або «7» (пт).

Щодо оплати. Якщо працівникам встановлено місячні оклади, то не має значення, скільки часу вони працюють на день: 8 год. 15 хв чи 7 год, адже при відпрацюванні повної норми тривалості робочого часу за місяць вони отримають місячний оклад, в  разі відсутності деякий час — пропорційно відпрацьованому часу.

Якщо ж у працівників погодинна оплата праці, то заробітна плата нараховуються пропорційно відпрацьованому часу. Графік і режим роботи варто відобразити в Правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Джерело: ФПУ

Передплата. Акція 12 за ціною 9

Матеріали до теми


Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Повітряна тривога під час роботи: як підприємству діяти законно та без ризику штрафів
В умовах воєнного стану роботодавці зіштовхуються з новими викликами, зокрема — організацією роботи під час повітряної тривоги. Від правильності дій ...