...
Реєструйся

Щодо норм тривалості робочого часу згідно із законодавством про працю


Одна з організацій для окремої категорії працівників хоче ввести такий режим роботи: з понеділка по четвер — з 09:00 до 17:45 (робота — 8 годин 15 хвилин і 30 хвилин перерва), п’ятниця — з 09:00 до 16:30 (7 годин роботи, 30 хвилин перерва).

Головною умовою дотримання норми тривалості робочого часу згідно зі статтею 50 Кодексу законів про працю України є дотримання тривалості 40 годин на тиждень, як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

У жодному нормативно-правовому акті не зазначено, що тривалість роботи на день має дорівнювати саме 8 годинам.

Так, у багатьох організаціях застосовують, наприклад, обідню перерву тривалістю 45 хвилин. Робочий день у такому випадку з понеділка по четвер дорівнює 8 годинам 15 хвилинам, проте у п’ятницю це дає можливість встановити робочий день тривалістю 7 годин. Норма тривалості робочого часу при цьому за тиждень дорівнює 8 годинам.

Варто зазначити, що місячна тривалість робочого часу розраховується, виходячи з розрахунку 40-годинного робочого тижня. Але для підприємств з шестиденним і п’ятиденним робочим тижнем вона буде відрізнятися тривалістю, хоча це не буде вважатися понаднормовою працею.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Отже, у даному випадку розраховується норма тривалості робочого часу на місяць, виходячи з режиму роботи і норми 40 годин на тиждень. У табелі потрібно зазначати «8-15» або «7» (пт).

Щодо оплати. Якщо працівникам встановлено місячні оклади, то не має значення, скільки часу вони працюють на день: 8 год. 15 хв чи 7 год, адже при відпрацюванні повної норми тривалості робочого часу за місяць вони отримають місячний оклад, в  разі відсутності деякий час — пропорційно відпрацьованому часу.

Якщо ж у працівників погодинна оплата праці, то заробітна плата нараховуються пропорційно відпрацьованому часу. Графік і режим роботи варто відобразити в Правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Джерело: ФПУ

Передплата. Акція 12 за ціною 9

Матеріали до теми


Сумісникам згодом повернуть право на оплату тимчасової непрацездатності
Питання оплати листків непрацездатності для працівників, які працюють за сумісництвом, зазнало значних змін протягом останніх років. З 1 січня 2023 ...
Кабмін затвердив надбавку у 10 % посадового окладу за знання англійської
Кабінет міністрів України затвердив Порядок встановлення надбавки за володіння англійською мовою деяким категоріям осіб, повідомляє РБК-Україна, що набере чинності одночасно ...