...
Реєструйся

Щодо норм тривалості робочого часу згідно із законодавством про працю


Одна з організацій для окремої категорії працівників хоче ввести такий режим роботи: з понеділка по четвер — з 09:00 до 17:45 (робота — 8 годин 15 хвилин і 30 хвилин перерва), п’ятниця — з 09:00 до 16:30 (7 годин роботи, 30 хвилин перерва).

Головною умовою дотримання норми тривалості робочого часу згідно зі статтею 50 Кодексу законів про працю України є дотримання тривалості 40 годин на тиждень, як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

У жодному нормативно-правовому акті не зазначено, що тривалість роботи на день має дорівнювати саме 8 годинам.

Так, у багатьох організаціях застосовують, наприклад, обідню перерву тривалістю 45 хвилин. Робочий день у такому випадку з понеділка по четвер дорівнює 8 годинам 15 хвилинам, проте у п’ятницю це дає можливість встановити робочий день тривалістю 7 годин. Норма тривалості робочого часу при цьому за тиждень дорівнює 8 годинам.

Варто зазначити, що місячна тривалість робочого часу розраховується, виходячи з розрахунку 40-годинного робочого тижня. Але для підприємств з шестиденним і п’ятиденним робочим тижнем вона буде відрізнятися тривалістю, хоча це не буде вважатися понаднормовою працею.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Отже, у даному випадку розраховується норма тривалості робочого часу на місяць, виходячи з режиму роботи і норми 40 годин на тиждень. У табелі потрібно зазначати «8-15» або «7» (пт).

Щодо оплати. Якщо працівникам встановлено місячні оклади, то не має значення, скільки часу вони працюють на день: 8 год. 15 хв чи 7 год, адже при відпрацюванні повної норми тривалості робочого часу за місяць вони отримають місячний оклад, в  разі відсутності деякий час — пропорційно відпрацьованому часу.

Якщо ж у працівників погодинна оплата праці, то заробітна плата нараховуються пропорційно відпрацьованому часу. Графік і режим роботи варто відобразити в Правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Джерело: ФПУ

Передплата. Акція 12 за ціною 9

Матеріали до теми


Держслужба зайнятості прокоментувала перехід України на 4-денний робочий тиждень
Ми вже розповідали про позицію очільника парламентського фінансового Комітету Данила Гетманцева щодо ідеї запровадити робочу чотириденку. Прокоментували цю позицію і ...
Зарплати будівельникам зростуть удвічі: нова Галузева угода
Відбулося підписання Галузевої угоди між Міністерством розвитку громад та територій України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України. ...
Чи може працівник вимагати для себе дистанційну роботу?
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього ...
Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи за кожну розглянуту справу, а не фіксовану ...