Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про внесення змін до Закону «Про державну службу», що впроваджує єдині підходи в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (№ 8222). Про це повідомило Нацагентство з питань державної служби.
За ухвалення документа проголосували 259 народних депутатів. Проєкт має статус «євроінтеграційного» та входить до Ukraine Facility Plan.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
В Нацагентстві назвали таке рішення «стратегічним кроком у реформуванні державної служби України». «Йдеться не лише про зарплати держслужбовців. Це питання справедливої оплати праці, мотивації, розвитку і реального майбутнього державної служби», – зазначається у повідомленні.
Закон передбачає запровадження класифікації посад держслужби (система грейдів), що має спростити підхід до оплати праці та усунути диспропорції між відомствами. Зарплата держслужбовців складатиметься на 70 % з посадового окладу та на 30% із додаткових виплат. Максимальну надбавку за вислугу років зменшать з 50 до 30 %.
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua
Фонд преміювання державного органу встановлюється у розмірі 20 % від загального фонду посадових окладів за рік.
Протягом п’яти років зарплати держслужбовців планують довести до 70-90 % від рівня приватного сектору. Мінімальний оклад не буде нижчим за встановлену законом мінімальну зарплату (на березень 2025 року – 8000 грн).
Вакантні посади, що не заповнені понад рік, скорочуватимуть для економії бюджету. Нацагентство з питань державної служби контролюватиме чисельність держорганів. Закон не передбачає додаткових витрат держбюджету та, за винятком окремих положень, набуває чинності з 1 квітня 2025 року.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977
Реформа підтримується міжнародними партнерами, зокрема Європейським Союзом через проєкт «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), а також відповідає рекомендаціям OECD/SIGMA, які є міжнародним стандартом оцінки державного управління.
Ця реформа є частиною ширшого процесу модернізації державного управління в Україні, що має наблизити країну до європейських стандартів, зокрема до принципів, визначених у документі SIGMA «Принципи державного управління». Вона також відповідає зобов’язанням України в рамках євроінтеграції, адже ефективна, прозора та професійна державна служба є ключовою умовою для виконання Угоди про асоціацію з ЄС.
Джерело: Forbes