...
Реєструйся

Верховна Рада ухвалила реформу оплати праці держслужбовців


Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про внесення змін до Закону «Про державну службу», що впроваджує єдині підходи в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (№ 8222). Про це повідомило Нацагентство з питань державної служби.

За ухвалення документа проголосували 259 народних депутатів. Проєкт має статус «євроінтеграційного» та входить до Ukraine Facility Plan.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

В Нацагентстві назвали таке рішення «стратегічним кроком у реформуванні державної служби України». «Йдеться не лише про зарплати держслужбовців. Це питання справедливої оплати праці, мотивації, розвитку і реального майбутнього державної служби», – зазначається у повідомленні.

Закон передбачає запровадження класифікації посад держслужби (система грейдів), що має спростити підхід до оплати праці та усунути диспропорції між відомствами. Зарплата держслужбовців складатиметься на 70 % з посадового окладу та на 30% із додаткових виплат. Максимальну надбавку за вислугу років зменшать з 50 до 30 %.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua

Фонд преміювання державного органу встановлюється у розмірі 20 % від загального фонду посадових окладів за рік.

Протягом п’яти років зарплати держслужбовців планують довести до 70-90 % від рівня приватного сектору. Мінімальний оклад не буде нижчим за встановлену законом мінімальну зарплату (на березень 2025 року – 8000 грн).

Вакантні посади, що не заповнені понад рік, скорочуватимуть для економії бюджету. Нацагентство з питань державної служби контролюватиме чисельність держорганів. Закон не передбачає додаткових витрат держбюджету та, за винятком окремих положень, набуває чинності з 1 квітня 2025 року.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Реформа підтримується міжнародними партнерами, зокрема Європейським Союзом через проєкт «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), а також відповідає рекомендаціям OECD/SIGMA, які є міжнародним стандартом оцінки державного управління.

Ця реформа є частиною ширшого процесу модернізації державного управління в Україні, що має наблизити країну до європейських стандартів, зокрема до принципів, визначених у документі SIGMA «Принципи державного управління». Вона також відповідає зобов’язанням України в рамках євроінтеграції, адже ефективна, прозора та професійна державна служба є ключовою умовою для виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

Джерело: Forbes

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Держслужбовцям пояснили, як використовувати штучний інтелект для завдань на публічній службі
У Національному агентстві України з питань державної служби (НАДС) наголошують, що застосування ШІ у роботі публічних службовців вимагає обережності та ...
Коректно обчислюємо допомогу по тимчасовій непрацездатності
Механізм обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності («лікарняного») на перший погляд доволі простий, та попри це під час нарахування страхових виплат ...
Чи може студент денного відділення вишу офіційно працювати за МЗП?
У Держпраці надали відповідь на зазначене в заголовку питання: студент денного відділення вищого навчального закладу може офіційно піти працювати на ...
Як працівнику не втратити страховий стаж, коли підприємство тимчасово не працює
Якщо підприємство-роботодавець на кілька місяців призупинило роботу і у цей період не нараховує заробітну плату та не сплачує за працівника ...