...
Реєструйся

Щодо правомірності звільнення працівника за власним бажанням під час лікарняного


Законодавство про працю чітко виокремлює звільнення з ініціативи роботодавця та звільнення з ініціативи працівника. За мирних часів, відповідно до частини третьої статті 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) не допускалось звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності.

У період дії воєнного стану згідно зі статтею 5 Закону України від 15 березня 2022 року №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Водночас звільнення в період тимчасової непрацездатності з інших підстав, які не мають відношення до ініціативи роботодавця, зокрема за власним бажанням ані за мирних часів, ані в період дії воєнного стану, законодавством про працю не заборонено.

Згідно з вимогами статті 38 КЗпП, яка регламентує порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. При цьому, у цій нормі чинного законодавства відсутня заборона на звільнення працівника у період його тимчасової непрацездатності.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Отже, звільнення працівника за його бажанням під час тимчасової непрацездатності законодавством про працю не заборонено й відповідно, роботодавець має право звільнити працівника за власним бажанням під час лікарняного. Якщо дата звільнення працівника припала на час перебування його на лікарняному, і працівник при цьому не відкликав свою заяву про звільнення, роботодавець звільняє працівника тією датою, яку працівник вказав у заяві про звільнення або ж після спливу двотижневого строку попередження.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Держпраці

Обери пару

Матеріали до теми


Щодо інформування центру зайнятості про майбутнє скорочення працівників
Роботодавець зобов’язаний інформувати центр зайнятості про планування вивільнення працівників за два місяці до вивільнення тільки, якщо звільнення на підставі скорочення ...
Чи повинен повідомити за два тижні неповнолітній працівник про звільнення на вимогу батьків?
Ні, не повинен. Відповідно до статті 199 КЗпП батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, ...