Реєструйся

Щодо виплати пенсій особам з інвалідністю, які очікують переогляду МСЕК


Чинним законодавством передбачено, що для осіб з інвалідністю, яким призначено пенсію по інвалідності або у зв’язку з втратою годувальника, та у яких строк припинення виплати такої пенсії припадає на період дії воєнного стану в Україні, і людина не може пройти повторний огляд МСЕК, виплата пенсії продовжується.

Строк продовження виплати – до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом шести місяців після його припинення або скасування, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

Читайте також: Українці, які працювали в росії, можуть лишитися без пенсії

Відповідно до Указу Президента від 26 липня 2023 року № 451/2023, строк дії воєнного стану в Україні продовжено до 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року.

Таким чином, особам з інвалідністю, яким інвалідність було встановлено відповідно до довідок МСЕК на строк по 16 листопада 2023 року або яким виплата пенсій продовжувалась по 18 лютого 2024 року, виплата пенсій продовжується по 16 травня 2024 року.

Якщо при повторному огляді МСЕК особі з інвалідністю буде встановлено іншу групу (підгрупу) інвалідності, розмір пенсії переглядається з місяця, наступного за місяцем надходження висновку медико-соціальної експертизи до територіального органу Пенсійного фонду України.

Читайте також: Про зарахування до страхового стажу періоду догляду за особою з інвалідністю І групи

Довідково

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 березня 2022 року № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України», медико-соціальні експертні комісії здійснюють свої функції із забезпеченням принципу екстериторіальності, тобто проводять медико-соціальні експертизи за направленням лікарсько-консультативною комісією незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

 

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: Управління Держпраці

Онлайн-семінар «Трудові відносини у роботодавця – ФОП»

Матеріали до теми


Триває робота над законопроєктом № 10062: пропонуються доопрацювання
У Верховній Раді України 20 вересня 2023 року зареєстровано проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення ...
Нова роль Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у веденні військового обліку та набуття статусу учасника бойових дій онлайн: зареєстровано закопроєкт
У Верховній Раді України 18 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення ...