...
Реєструйся

Щорічна основна відпустка в період дії воєнного стану


Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» надає роботодавцеві право обмежити тривалість щорічної основної відпустки працівника 24 календарними днями. Про це нагадали під час інформаційного семінару для працівників однієї з сільських рад посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Вони звернули увагу на те, що йдеться саме про право, а не обов’язок: роботодавець може надати працівникові щорічну основну відпустку повної тривалості.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Якщо ж роботодавець застосує обмеження, то має врахувати, що дні відпустки, не використані в період дії воєнного стану, потрібно надати після його припинення або скасування.

 

В разі звільнення працівника в цей період йому має бути виплачена грошова компенсація. А от на додаткові відпустки, наприклад, соціальні, норма про обмеження не поширюється.

Читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»:

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Щорічні відпустки: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023

Матеріали до теми


Працівника перевели на іншу посаду: чи потрібно буде повернути йому колишню посаду після закінчення воєнного стану?
СИТУАЦІЯ Працівника перевели на іншу посаду під час воєнного стану, згідно зі статтею 3 Закону України від 15 березня 2022 ...