...
Реєструйся

Щорічна відпустка для працівниці, яка перебуває за кордоном і працює дистанційно


Державна служба з питань праці відповіла на таке запитання: чи необхідно надавати щорічну відпустку за графіком, якщо працівниця перебуває за кордоном і працює дистанційно?

Відповідь

Так! Потрібно.

У період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень й інших документів із питань трудових відносин і про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем і працівником (п. 2 ст. 7 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» в редакції Закону України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин»).

Працівник, який виконує свою роботу дистанційно або виїхав за кордон, і роботодавець повинні домовитися про альтернативні способи обміну документами, наприклад за допомогою електронної пошти чи месенджерів: Viber, Whats App, Telegram тощо. Погоджений спосіб обміну документам необхідно зазначати в нормативних документах роботодавця.

Власник або уповноваженим ним орган зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки за графіком не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну (ч. 5 ст. 79 Кодексу законів про працю України). Отримати від працівника заяву на відпустку. Після чого роботодавець повинен оформити наказом надання відпустки на підставі заяви працівника.

Пересилати попередження, заяви, накази (розпорядження) й інші документи з питань трудових відносин роботодавець і працівник будуть у погоджений ними спосіб обміну документам.

Беріть участь у вебінарі «Відпустки та робочий час працівників різних категорій підприємств».

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Матеріали до теми


Працівник звільнився з військової служби: чи може він при виході на роботу взяти відпустку без збереження заробітної плати?
Відповідно до змін, внесених пунктом 20 частини першої статті 25 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі ...
ТЦК до 20 червня необхідно повідомити про автотранспорт на підприємстві
Керівники підприємств, установ та організацій подають щороку до 20 червня територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки інформацію про наявність транспортних ...
Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: чи є вона обов’язковою виплатою?
Право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, визначене законодавством, є у держслужбовців і посадовців держорганів, органів місцевого самоврядування (далі ...