Суб’єкти господарювання, які займаються посередництвом у працевлаштуванні, можуть отримати суттєвий штраф за неподання або порушення порядку подання звітності за формою №1-ПА. Це звіт, у якому такі суб’єкти повинні інформувати державу про працевлаштованих через них осіб.
Відповідно до частини четвертої статті 53 Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення», якщо посередник:
- не подав форму №1-ПА в установлені строки;
- порушив порядок її подання;
- надав неповні або недостовірні відомості,
— на нього накладається штраф у розмірі двох мінімальних заробітних плат, чинних на момент виявлення порушення.
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Станом на 2025 рік мінімальна заробітна плата становить 8000 грн, тож потенційне штрафне навантаження — 16 000 грн за одне порушення.
Форма звітності № 1-ПА дозволяє державі контролювати діяльність суб’єктів, які надають послуги з працевлаштування, та забезпечує прозорість на ринку праці. Йдеться не лише про легальність працевлаштування, а й про дотримання прав найманих працівників, що були залучені через агенції.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Звітність повинні подавати усі юридичні особи та ФОП, які згідно з чинним законодавством надають послуги з посередництва у працевлаштуванні — як в Україні, так і за кордоном. Це стосується і кадрових агенцій, і компаній, які допомагають громадянам знайти роботу тимчасово чи на постійній основі.
Тож не варто відкладати подання звітності на останній день. Бажано перевірити, чи правильно оформлені ваші дані, аби уникнути штрафів і юридичних наслідків.