...
Реєструйся

Штрафи за порушення норм мобілізації зросли до 59,5 тисяч


Верховна Рада України прийняла в цілому урядовий проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення» (реєстр. № 10379 від 25 грудня 2023 року). «Об’єктивно, всі зміни які обіцяв комітет внести про пом’якшення – зробили. Багато негативних норм прибрали», — зауважив народний депутат Ярослав Железняк.

Упевнено говорити, що саме змінили можна буде вже після підписання Закону Президентом (з огляду на те, що депутати коригували проєкт прямо під час розгляду). Але у парламенті вже повідомили, що вносяться зміни до КпАП якими зокрема:

– встановлюються подовжені строки притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 КпАП;

– передбачаються нові редакції статей 210, 210-1 КпАП, які, зокрема диференціюють адміністративну відповідальність та розмір санкцій за вказані адміністративні правопорушення, вчинені у мирний час та під час дії особливого періоду.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Так, за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку у мирний час санкція статті передбачатиме накладення штрафу від 3400 грн до 5100 грн, а за повторне протягом року вчинення – штрафу від 5100 грн до 8500 грн. А ось за вчинення таких дій в особливий період (зокрема і під час воєнного стану) санкція передбачає накладення штрафу вже від 17000 грн до 25500 грн.

Своєю чергою, за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію у мирний час громадян оштрафують у розмірі від 5100 грн до 8500 грн, а посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань — від 17000 грн до 25500 грн. Повторне порушення обійдеться громадянам від 8500 грн до 11900 грн, посадовцям — від 25500 грн до 34000 грн. За вчинення указаних дій в особливий період штраф встановили для громадян від 17000 грн до 25500 грн, а для посадовців — від 34000 грн до 59500 грн.

Водночас статті 210 та 210-1 КпАП не будуть застосовувати у разі можливості отримання держателем Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних відповідної особи шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи. Вочевидь, йдеться про ті випадки, коли реєстр «Оберіг» буде отримувати дані про військовозобов’язаних з інших реєстрів.

Також закріпили, що протокол про адмінправопорушення може не складатися у разі вчинення в особливий період адмінправопорушень, передбачених статтями 210 та 210-1 КпАП, розгляд яких віднесено до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та СБУ.

Джерело: Бухгалтер.UA

Вебінар «Уникаємо типових помилок в питаннях діловодства: вимоги, приклади з практики»

Матеріали до теми


Уряд ухвалив рішення щодо врахування стажу для педагогів за кордоном
Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до ...
У жовтні 2024 року запрацює новий порядок проходження профілактичних медоглядів для деяких професій
Команда МОЗ реалізувала низку нормативних змін, спрямованих на збереження та зміцнення здоровʼя українців від самого народження. Адже держава зацікавлена в ...