Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Соцстрах компенсує українцям зарплати, втрачені через ГРВІ

Дата публікації: 16.03.2020

Українці зі страховим стажем від трьох років отримають компенсації від 50 до 100% середнього заробітку.

 

Фонд соціального страхування компенсує втрачені заробітки українців, які тимчасово втратили можливість працювати через виявлення симптомів ГРВІ. Про це повідомляє прес-служба фонду.

«У випадках встановлення лікарем закладу охорони здоров’я тимчасової непрацездатності, зокрема, при виявленні симптомів гострого респіраторного захворювання, підозрі на COVID-19, Фонд соціального страхування України профінансує надання допомоги з тимчасової втрати працездатності, що компенсує застрахованій особі втрачений за час лікування заробіток», — сказано в повідомленні.

Гроші будуть виплачуватися Фондом, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності та до моменту одужання або встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

«Крім того, в разі хвороби дитини до 14 років для особи, яка буде здійснювати догляд за нею вдома або в умовах стаціонару, Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток, починаючи з першого дня відходу. У той же час, звертаємо увагу, що законодавством не передбачено надання Фондом допомоги з догляду за дітьми, які не є хворими і знаходяться вдома з причин накладеного карантину», — додали в соцстраху.

Залежно від страхового стажу розмір допомоги становить:

  • 50% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
  • 60% середньої заробітної плати (доходу) — страховий стаж від 3 до 5 років;
  • 70% середньої заробітної плати (доходу) — страховий стаж від 5 до 8 років;
  • 100% середньої заробітної плати (доходу) — страховий стаж понад 8 років;
  • 100% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства, в тому числі, постраждалим учасникам Революції гідності за страховими випадками, які настали з 25 липня 2018 року.