...
Реєструйся

Соціальний захист і підтримка для звільнених із полону


28 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка визначає першочергові заходи із забезпечення соціального захисту звільнених осіб, а також виконавців заходів. Ініціатор — Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі — Мінреінтеграції).

Зустріч звільнених оборонців, поновлення їхніх особистих документів, забезпечення речами найпершої необхідності, медичний супровід, оперативний зв’язок із близькими, гарантована правова допомога й багато іншого — все це здійснюватимуть конкретні відповідальні відомства.

Обласна військова адміністрація (обласна військово-цивільна адміністрація, обласна державна адміністрація), на території якої відбулося звільнення, у взаємодії з представниками органів сектору безпеки й оборони забезпечуватимуть організацію зустрічі звільнених осіб.

Передбачено:

  • надання транспортних засобів й автомобілів швидкої медичної допомоги (за необхідності);
  • першочергове продовольче забезпечення (забезпечення харчування);
  • забезпечення електронними комунікаціями (мобільний зв’язок) із членами сім’ї, близькими звільнених осіб;
  • супровід звільнених осіб до закладів охорони здоров’я;
  • надання їм безоплатної первинної правової допомоги.

Звільненим особам після прибуття до медичних закладів надаватиметься медична й реабілітаційна допомога в необхідному обсязі.

У разі необхідності Міністерство охорони здоров’я України сприятиме забезпеченню лікування звільнених оборонців за кордоном.

Координацію всіх заходів забезпечуватиме державне підприємство «Український національний центр розбудови миру». Підприємство належить до сфери управління Мінреінтеграції та виконує функції Національного інформаційного бюро відповідно до Женевських конвенцій про захист жертв війни від 12 серпня 1949 року.

Отримайте доступ до вебінару «Зміни у законодавстві щодо ведення військового обліку та бронювання посад у період воєнного стану».

Джерело: Урядовий портал

Матеріали до теми