...
Реєструйся

Академічна відпустка не звільняє від призову на військову службу під час мобілізації


Відповідно до статті 23 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі — Закон № 3543), призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

У разі реалізації права на академічну відпустку або перерву в навчанні зі збереженням окремих прав здобувача вищої освіти, відповідно до пункту 20 статті 62 Закону України від 1 липня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту», такі особи можуть підлягати призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, якщо вони не мають інших підстав для надання відстрочки від призову.

Читайте також: Про мобілізацію жінок і студентів та відстрочку від військової служби

У разі призову вони мають право на продовження академічної відпустки у зв’язку з мобілізацією.

Наголошуємо, що стаття 23 Закону № 3543 поширюється лише на здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Читайте також: Уряд затвердив порядок формування кадрового резерву освітян для роботи на деокупованих територіях

Відповідне роз’яснення керівникам закладів вищої освіти направило Міністерство освіти і науки України листом від 11 жовтня 2023 року № 1/15735-23 «Про надання академічної відпустки».

Джерело: ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Щорічні відпустки: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023

Матеріали до теми


Збільшення виплат та пільг військовим — як мобілізованим, так і контрактникам — законопроєкт
У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мотивації військової служби (№ 11012). ...
Кабмін розширив повноваження ТЦК на час мобілізації: що зміниться
Повноваження територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розширили на час мобілізації та воєнного стану. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів. Про ...