Передплати журнал

Статус УБД для добровольців, які стали на захист країни, але не уклали контракт: законопроєкт


Статус учасника бойових дій може бути наданий цивільним особам, які не вступили до утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак добровільно брали безпосередню участь в здійсненні заходів із забезпечення оборони нашої країни, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з повномасштабною військовою агресією РФ.

Відповідний законопроєкт, що був розроблений за безпосередньої участі фахівців Міністерства у справах ветеранів України (далі — Мінветеранів), 7 вересня Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу. Також народні депутати скоротили строк підготовки документа до другого читання (реєстр. № 7322).

Унесенням змін до чинного законодавства запропоновано визнати учасниками бойових дій осіб, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.

Документ також визначає коло осіб, які отримали інвалідність унаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Ухвалення цього законопроєкту наразі є дуже важливим, особливо в частині врегулювання прецедентів щодо надання відповідних статусів цивільним особам, які з перших днів повномасштабної агресії РФ проти України брали безпосередню участь у захисті країни. До Мінветеранів надходять відповідні звернення, зокрема й від членів родин полеглих Захисників та Захисниць, тому якнайшвидше прийняття законопроєкту надасть Мінветеранів можливість врегулювати наявні прецеденти.

«Сьогодні Парламент прийняв за основу надважливий законопроєкт, який надає право на статус УБД нашим Захисникам і Захисницям, які від початку повномасштабного наступу рф добровільно стали на захист України, однак не встигли офіційно оформитися до лав силових структур. Вже понад шість місяців вся країна, мільйони громадян мужньо чинять спротив повномасштабній російській збройній агресії. Тому ухвалення цього законопроєкту сприятиме забезпеченню прав та інтересів Захисників та Захисниць, а також членів їхніх сімей. Разом переможемо!», — наголосила Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Відповідно до законопроєкту рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймає Міжвідомча комісія, що діє при Мінветеранів.

Також документ передбачає, що підставою для надання статусу УБД можуть бути як довідка командирів відповідних силових структур, витяг із наказу Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ, так і свідчення не менше ніж трьох свідків-військовослужбовців про період безпосередньої участі особи в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.

Замовляйте ексклюзивну добірку «Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика» від редакції журналу «КАДРОВИК.UA».

Джерело: Урядовий портал

Матеріали до теми


МОЗ інформує, що медики, які працюють на ТОТ, продовжують отримувати українську зарплату
Медики, які працюють на тимчасово окупованих територіях України (далі — ТОТ), продовжують отримувати українську заробітну плату. За словами заступника міністра ...
Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...