Передплати журнал

Як діяти в ситуації, коли органи соціального захисту відмовляються приймати заяву від ВПО?


Є дві поширені ситуації, коли співробітники управлінь соціального захисту населення (далі — УСЗН) можуть відмовитися приймати від внутрішнього переселенця заяву:

  1. Відмовляються приймати повторні заяви від тих ВПО, які вже подавали їх через «Дію» до 30 квітня, але не отримали допомоги. При цьому люди не завжди можуть довести факт подачі першої заяви.
  2. Відмовляються приймати заяви на облік у тих ВПО, які не мають реєстрації проживання на тимчасово окупованій території (далі — ТОТ) або в зонах бойових дій. Відповідно, не ставши на облік, переселенець не може розраховувати на допомогу.

Нагадаємо, що до 1 жовтня триває прийом повторних заяв ВПО на отримання державної допомоги. Для цього необхідно звернутися до органів соціального захисту або відправити заяву поштою. Водночас треба зазначити, зокрема, номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) або персональні дані одержувача.

Важливо: навіть якщо ви не можете довести факт подачі першої заяви, у вас зобов’язані прийняти до розгляду повторну. Протягом 10 днів із часу отримання органом соцзахисту повторної заяви має бути призначена допомога.

Також не є підставою для відмови взяття на облік тих ВПО, у яких відсутня реєстрація на ТОТ чи в зоні бойових дій. Це передбачено чинним законодавством.

Є перелік інших документів, за допомогою яких можна довести місце проживання, з якого евакуювалася людина.

Тож якщо ви маєте запитання щодо виплат або проблеми з ними, звертайтеся до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за такими номерами:

  • 15–48 — цілодобова гаряча лінія з кризових питань;
  • +38 (096) 078 84 33 — гаряча лінія для дзвінків з-за кордону та з ТОТ, WhatsApp / Telegram / Viber;
  • +38 (066) 813 62 39 — гаряча лінія Уповноваженого з питань ВПО.

Джерело: Урядовий портал

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Компенсація витрат у розмірі ЄСВ: хто може претендувати
Претендувати на виплату компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) можуть: Суб’єкти малого підприємництва, що ведуть діяльність ...
Допомога по безробіттю у вищому за мінімальний розмірі
Центр зайнятості пояснює, який мінімальний страховий стаж потрібний для отримання допомоги по безробіттю в розмірі, вищому за мінімальний. Відповідно до ...