Стаж, який дає право на призначення пенсії за вислугу років


Окремі категорії застрахованих осіб, які пропрацювали у визначених установах на певних посадах, можуть набувати права на пенсію за вислугу років, яка призначається до досягнення особою пенсійного віку, — роз’яснює Пенсійний фонд України.

Так, пунктом 21 Прикінцевих положень Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058) передбачено право осіб, які на день набрання чинності Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі — Закон № 2148) мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений, зокрема, статтею 55 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення», на призначення пенсії за вислугу років.

Найголовніша подія року: Всеукраїнський кадровий форум – 2022

Право на зарахування до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, періодів роботи особи, визначається, зокрема, за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 (далі — Перелік N 909).

Переліком № 909 центри надання соціальних послуг, центри професійного розвитку педагогічних працівників не передбачені.

Періоди роботи особи в зазначених установах не зараховуються до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Джерело: Лист ПФУ від 20 січня 2022 року № 2800-030102-1/3690

 

Раніше ми інформували: У 2022-му необхідний страховий стаж для виходу на пенсію становить 29 років

Матеріали до теми


Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» у смартфонах та планшетах
Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та ...
Оформлення лікарняних для переселенців за кордоном: спрощення процедури
МОЗ спростило оформлення лікарняних для переселенців за кордоном, які стали тимчасово непрацездатними. Йдеться про такі категорії непрацездатності: захворювання або травма ...