Передплати журнал

Відкориговані правила утримання аліментів: 5 пунктів, на які потрібно звернути увагу


Постановою КМУ від 16 лютого 2022 року № 122 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 146» змінено норми Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб.

Що саме змінилося та на що слід звернути увагу при відрахуванні аліментів?

По-перше, з платника аліментів, який виїжджає за кордон для постійного проживання в держави, з якими Україна не уклала договорів про надання правової допомоги, аліменти стягують до виїзду за весь період до досягнення дитиною повноліття виходячи із розміру його заробітку (доходу) за останній місяць роботи на момент від’їзду, а в разі, коли платник аліментів не працює або є ФОП і перебуває на спрощеній системі оподаткування, — виходячи із розміру середньої заробітної плати працівника для місцевості, де мешкає платник аліментів до від’їзду за кордон.

Триває набір на Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

По-друге, з військовослужбовців ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, НАБУ, ДБР, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони аліменти утримують з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

По-третє, передбачено, що з осіб, які працюють і одержують заробіток (дохід) тільки за кордоном у державі, з якою Україна не уклала договору про надання правової допомоги, розмір аліментів обчислюють виходячи із розміру середньої зарплати працівника для місцевості, де мешкали такі особи до від’їзду за кордон. У разі надання такими особами відомостей про свій заробіток (дохід) аліменти обчислюються виходячи із розміру заробітку (доходу), отриманого ними за кордоном.

По-четверте, прописали, що з осіб, які працюють і одержують заробіток (дохід) тільки за кордоном у державі, з якою Україна уклала договір про надання правової допомоги, аліменти обчислюють і стягують у визначеному законодавством порядку.

По-п’яте, вказали, що доставка стягувачу грошових переказів утриманих аліментів провадиться за рахунок платника аліментів. Звідси прибрали згадку про доставку «через відділення зв’язку».

Джерело: Бухгалтер.UA

 

Читайте додатково: За утримані аліменти з боржника роботодавець звітуватиме щомісячно

Матеріали до теми


Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці: контакти
У зв’язку зі створенням Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, юрисдикція якого поширюватиметься на Кіровоградську, Дніпропетровську й Запорізьку ...
Працевлаштування патронатним вихователем
Патронатний вихователь — це вид тимчасової зайнятості, оскільки здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного ...
Мінцифри пропонує добірку освітніх серіалів для опанування нової професії
Міністерство цифрової трансформації України (далі — Мінцифри) зібрало добірку безоплатних освітніх серіалів із платформи «Дія.Цифрова освіта» для тих, хто хоче ...