...
Реєструйся

Строки зберігання бухгалтерських і фінансових документів, які регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, застосовуються також ФОП


Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Раніше писали: Зміни у Переліку типових документів

Водночас повідомляємо, що 10 лютого 2024 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 04 січня 2024 року № 40/5, яким внесені зміни до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів (далі – Перелік). Зазначений Перелік визначає строки зберігання відповідних документів.

Читайте також: Про обмін кадровими документами

З урахуванням перелічених змін, строки зберігання документів, що зазначаються у цьому Переліку та регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, застосовуються фізичними особами – підприємцями, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин (раніше це було добровільним для ФОП).

 

При цьому строк зберігання для документів та інформації, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, для фізичних осіб – підприємців встановлюється відповідно до ПКУ та становить 3 роки (п. 1.4 Переліку).

Читайте в журналі «КАДРОВИК.UA» № 3, 2024 статтю від експерта з діловодства Олени Загорецької «Зміни до Переліку типових документів»

Джерело: ДПС

Календар настільний на 2024 рік

Матеріали до теми


Чим керуватися під час розроблення Положення про структурний підрозділ
Положення про структурний підрозділ юридичної особи незалежно від її виду і масштабу діяльності, форми власності, рівня підпорядкування є організаційно-розпорядчим документом (далі — ОРД). ...