...
Реєструйся

Трудові відносини: ФОП має право укладати трудові договори на одному або на декількох підприємствах


Відповідно до ст. 43 Конституції України кожний громадянин України має право на працю, а також на створення державою умов для повного виконання цього права.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівники — фізичні особи — підприємці (далі — ФОП) мають право укладати трудові договори на одному або на декількох підприємствах, установах або організаціях одночасно, якщо це не суперечить законодавству або колективному договору та здійснюється за угодою сторін.

Читайте також: Ліпчанська Вікторія «Трудовий договір: від визначення до змісту»

Згідно з п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43, роботою за сумісництвом є виконання працівником основної роботи, а також іншої регулярної оплачуваної роботи за трудовим договором на тому ж або іншому підприємстві, в організації, установі або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. ФОП, зареєстрована у встановленому законом порядку, має право працювати за трудовим договором у одного або у кількох роботодавців. Основним місцем роботи ФОП є підприємство (установа), в якій знаходиться трудова книжка даного працівника.

Матеріали до теми


Чи законно включити до колективного договору пункт про обмеження деяких виплат для сумісників?
Законодавством не заборонено (відповідно це не буде порушенням), якщо роботодавець установить колективним договором чи іншим окремим нормативним актом або трудовим ...
Експерт «КАДРИ.UA» консультує щодо залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу одного з державних підприємств. ЗАПИТАННЯ. Чи може людина з інвалідністю, за ...