Під час дії воєнного стану підприємства, незалежно від форм власності, зобов’язані дотримуватись законодавчих норм щодо ведення військового обліку своїх співробітників. Наразі тема планових і позапланових перевірок територіальними центрами комплектування (ТЦК) не втрачає своєї актуальності. А отже, на сьогодні розпорядженнями голів відповідних районних і районних у м. Києві держадміністрацій вже затверджені плани-графіки звіряння даних списків персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів з обліковими даними ТЦК. Такі графіки зазвичай публікуються на офіційних сайтах держадміністрацій.
Як відомо, 5 січня 2023 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» (далі – Порядок № 1487), якою визначено загальний порядок ведення військового обліку, взаємодію державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, ТЦК, які мають забезпечити належний спосіб ведення військового обліку. Крім того, було встановлено порядок проведення перевірок із додержанням вимог законодавства щодо порядку організації та ведення військового обліку. Порядок № 1487 передбачає проведення планових і позапланових перевірок стану військового обліку на підприємствах. Районі (міські) ТЦК СП можуть проводити перевірки відповідно до планів, які затверджені розпорядженнями голів відповідних районних і районних у м. Києві держадміністрацій та міських голів.
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua
Тож підприємства мають здійснювати:
- взаємодію з відповідними районними (міськими) ТЦК, органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів щодо строків та способів звіряння даних списків персонального військового обліку, внесення відповідних змін до них, а також щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
- періодичне звіряння списків із записами у їх військово-облікових документах. Зокрема, не рідше одного разу на рік проводити звіряння даних списків персонального військового обліку з обліковими документами відповідних районних (міських) ТЦК (СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів), в яких вони перебувають на військовому обліку.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977
Порядок проведення звірянь залежить від місця розташування ТЦК, з яким здійснюється звіряння, щодо відповідного підприємства:
- якщо в одній адміністративно-територіальній одиниці — особа, відповідальна за ведення військового обліку на підприємстві, у визначені графіком звіряння строки має прибути до відповідного ТЦК для звіряння цих списків;
- якщо в різних адміністративно-територіальних одиницях — звіряння буде дистанційним. Тоді потрібно надіслати до ТЦК у двох примірниках витяги зі списків та копії військово-облікових документів. Після звіряння один примірник витягу повертається до підприємства. Результати звіряння вносяться до журналу обліку результатів перевірок.
За невиконання обов’язків з ведення військового обліку на керівників юросіб (відповідальну особу) чекатиме адміністративний штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. З 19 травня 2024 року в особливий період розмір такого штрафу для посадових осіб підприємств становить від 2000 до 3500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 34 000 до 59 500 грн – стаття 2101 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977
Нагадаємо, які документи потрібні для ведення військового обліку. А тому кожне підприємство має забезпечити наявність таких документів під час перевірки представниками ТЦК:
- Списки персонального військового обліку (додаток 5 до Порядку № 1487).
- Відомість оперативного обліку (додаток 12 до Порядку № 1487).
- Наказ про призначення відповідальної особи з військового обліку.
- Посадову інструкцію відповідальної особи.
- Наказ про підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за військовий облік.
- Графік звіряння облікових даних із ТЦК.
- Журнал ознайомлення працівників із правилами військового обліку.
- Журнал обліку перевірок стану військового обліку (додаток 9 до Порядку № 1487).
- Документи, що підтверджують надсилання ТЦК повідомлення про прийняття/звільнення працівників чи зміну їхніх даних (додатків 1 та 4 до Порядку № 1487).
- Документи, що підтверджують надсилання зведеного списку громадян, що підлягають приписці до призовної дільниці (додаток 6 до Порядку № 1487).
- Копії військово-облікових документів усіх призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
Окрім того, підприємства повинні невідкладно інформувати ТЦК про працівників, які відмовилися від отримання повісток, та працівників, які написали заяви про звільнення.
До вашої уваги пропонуємо ексклюзивний двомісячний онлайн-курс підвищення кваліфікації з військового обліку, затверджений Генштабом ЗСУ, після проходження якого ви отримаєте свідоцтво державного зразка. Старт групи: 14 квітня 2025 року. Додатково кожен учасник курсу отримує: 3 місяці доступу до платформи «КАДРИ.UA», персональну знижку 25 % на придбання доступу до платформи «КАДРИ.UA» та 10 % на інші продукти проєкту, зокрема різну сувенірно-професійну продукцію щодо ведення військового обліку на підприємстві.
Спробуйте безплатний доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.
Не пропустіть можливості розвиватися разом з нами та скористайтеся зручним цілодобовим онлайн-сервісом в системі «КАДРИ.UA», де, зокрема, детально проаналізовані останні зміни щодо військового обліку, бронювання військовозобов’язаних, відстрочок під час воєнного стану тощо. Завдяки цьому унікальному сервісу ви отримаєте допомогу та консультації від експертів, фахівців з усіх питань трудового законодавства й готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації, а також професійні поради щодо питань перевірок, бронювання та ведення військового обліку.
Джерело: КАДРИ.UA