...
Реєструйся

У питанні мобілізації потрібна справедливість і повага до наших воїнів: Глава держави відповів щодо мобілізації жінок


У плані проведення подальшої мобілізації мають бути чітко обґрунтовані пропозиції та передбачені відповіді на нагальні питання, які турбують військовослужбовців. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції в Києві.

«Усі запити, які сьогодні є в нашій армії, мають відповідати сучасним викликам і повинні знайти відповідь у військового керівництва. Це дуже важливо», – сказав Глава держави.

Президент повідомив, що питання мобілізації обговорювалося на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача за участю Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного та начальника Генерального штабу ЗСУ Сергія Шаптали.

«Вони запропонували мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів для того, щоб підтримувати цей напрям, тому що це питання передусім людей. Друге – це питання справедливості, обороноздатності й питання фінансів», – зазначив Володимир Зеленський.

 

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

За словами Глави держави, окрім мобілізації, врегулювання потребує питання ротації, відпусток, відряджень, переведення до інших військових частин. Тож це має бути комплексний план. Президент акцентував, що військове керівництво спільно з Кабінетом Міністрів має напрацювати відповідний документ, який після розгляду на засіданні Ставки буде передано до Верховної Ради.

«Якщо ми говоримо про додаткові мобілізаційні сили, ми повинні знайти демобілізаційні процеси, і це має бути предметно, з конкретикою і з великою повагою до воїнів», – переконаний Володимир Зеленський.

Замовляйте добірку «Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика. Оновлене видання».

«Я б дуже хотів, щоб наше військове керівництво розуміло всі ці виклики. Ми не можемо втратити найсміливіших, потужних людей, їхній моральний стан. І я їм дякую за цю стійкість», – додав він.

Крім того, за словами Глави держави, мобілізація понад 450 тис. воїнів потребуватиме додаткових 500 млрд грн видатків.

«Я як Президент України і як людина, яка багато свого часу віддає на те, щоб знайти ту чи іншу фінансову підтримку України, хотів би розуміння від Прем’єр-міністра, від міністра фінансів, а звідки гроші?» – сказав Володимир Зеленський.

Він також висловився за те, щоб до роботи над планом було залучене Міністерство цифрової трансформації з метою цифровізації низки процесів.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи може Президент погодити можливість мобілізації чоловіків до 27 років і жінок, Глава держави сказав: «Жінок – ні. Щодо 25 років – якщо всі аргументи буде викладено і на сьогодні я бачу, що їм це потрібно, то з цим погоджусь».

 

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023

Матеріали до теми


Чи має право роботодавець розглядати електронний та паперовий листки непрацездатності як один випадок тимчасової непрацездатності, якщо паперовий листок має дані про продовження електронного листка непрацездатності: роз’яснення ПФУ
Пенсійний фонд України листом від 29 січня 2024 року № 2800-030401-8/5715 «Щодо листка непрацездатності» надає роз’яснення щодо того, чи має ...
Збільшення виплат та пільг військовим — як мобілізованим, так і контрактникам — законопроєкт
У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мотивації військової служби (№ 11012). ...
Кабмін розширив повноваження ТЦК на час мобілізації: що зміниться
Повноваження територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розширили на час мобілізації та воєнного стану. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів. Про ...