...
Реєструйся

Особливості надання відпусток особам з інвалідністю


На відміну від інших працівників, працівники з інвалідністю, які працевлаштувалися та ще не відпрацювали перших шести місяців на підприємстві, можуть скористатися своїм правом піти у щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного строку їх безперервної роботи на цьому підприємстві.

Працівники з інвалідністю, які вже тривалий час працюють на підприємстві, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час — стаття 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504).

Кадрова система «КАДРИ.UA» — сучасний інструмент кадрових рішень
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

 

Тривалість відпустки залежить від групи інвалідності

Чинне законодавство передбачає систему пільг та гарантій працівникам з інвалідністю. Зокрема, це стосується тривалості відпусток. Тривалість відпустки залежить від встановленої групи інвалідності.

Згідно зі статтею 6 Закону № 504, тривалість щорічної основної відпустки для працівників з інвалідністю становить:

  • для I і II груп – 30 календарних днів,
  • для III групи – 26 календарних днів.

Читайте також: Додаткова відпустка батькові дитини з інвалідністю

Таким чином, задля забезпечення трудових прав осіб з інвалідністю законодавство передбачило низку пільг та гарантій, втілення яких на практиці має на меті недопущення дискримінації осіб з інвалідністю на ринку праці та реалізацію їхніх трудових прав у повному обсязі.

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці

Щорічні відпустки: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023

Матеріали до теми


Розмір одноразової допомоги потерпілому внаслідок випадку на виробництві
Сума одноразової допомоги потерпілому через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, який ...
Гарантії для працівника, призваного на службу в ЗСУ
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом ...