Державна служба з питань праці повідомила, в яких випадках роботодавець може видати працівникам трудові книжки. Зокрема, роботодавець може видати працівникові трудову книжку:
- у разі звільнення (стаття 47 Кодексу законів про працю України);
- після завершення включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників (пункт 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»);
- під час дії воєнного стану (стаття 7 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Видача трудової книжки працівникові здійснюється під підпис.
Нагадаємо, роботодавець не має повноважень щодо зберігання трудових книжок працівників, які були працевлаштовані на підприємстві після набуття чинності Законом № 1217, тобто з 10 червня 2021 року. Зберігання трудових книжок працівників, працевлаштованих з 10 червня 2021 року, у роботодавця може бути розцінено як порушення вимог законодавства. Що ж стосується трудових книжок працівників, які були працевлаштовані до 10 червня 2021 року, то вони зберігаються у роботодавця на підставі законодавства, яке було чинним на дату прийняття таких працівників на роботу. Після оцифрування (сканування) зазначених трудових книжок і передання відповідних відомостей ПФУ такі трудові книжки видаються працівникам.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
У разі якщо трудова книжка зберігається у роботодавця, але працівник бажає зберігати її особисто, працівникові достатньо подати заяву з проханням видати йому трудову книжку для особистого зберігання. Факт передання трудової книжки можна зафіксувати актом приймання-передавання.
Джерело: Держпраці